BIOS pilini çıkarıp taktıktan sonra görüntü gelmiyor

Aytacbaba

Decapat
Daha fazla  
RAM
8 GB ram
SSD veya HDD modeli
Kingston 256 gb
Ekran kartı
750 ti
BIOS pili ve ekran kartını bunun yanında RAM'leri söktüm tozunu aldım temizleyip geri taktım, şu an her parça çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor. BIOS ile ilgili bir sorun olduğunu sanıyorum fakat onboard yok anakartta bu nedenle kontrol edemiyorum, bir yolu varsa da bilmiyorum. Her parça tam anlamıyla çalışıyor sorunsuz şekilde fakat görüntü yok, RAM nedeniyle sorun olsa öterdi fakat o da yok. VGA ile bağlamayı deniyoruz, onboard olmadığından yapamıyoruz. Tahminimizce BIOS ekran kartını tanımıyor, bu sorunu nasıl çözeriz yardımcı olursanız çok sevinirim? Şimdiden yardımınız için teşekkürler.

Bu konuya bakabilirsiniz belki çözüm aynıdır.

Bu konuya bakabilirsiniz belki çözüm aynıdır.

Merhabalar konuyu inceledim fakat jbat veya CMOS diye bir pin yok BIOS pini yanında
Anakart bu

Dosya Ekleri

• IMG_20211229_224219.jpg
    IMG_20211229_224219.jpg
    358,9 KB · Görüntüleme: 113
Anakartınızda sanırım CMOS özelliği yok bendeki gibi. Tüm usb kabloları çıkartıp 10-15 dakika bios pilini çıkartıp beklemeyi deneyebilirsiniz. Bir de bios pilinin düzgün oturduğundan ve ters takılmadığından emin olabilirsin. Ramler de düzgün takılmamış olabilir belki, bu da bir seçenek. Maalesef başka bir çözüm bilmiyorum ben.

Anakartınızda sanırım CMOS özelliği yok bendeki gibi. Tüm USB kabloları çıkartıp 10-15 dakika BIOS pilini çıkartıp beklemeyi deneyebilirsiniz. Bir de BIOS pilinin düzgün oturduğundan ve ters takılmadığından emin olabilirsin. RAM'ler de düzgün takılmamış olabilir belki, bu da bir seçenek. Maalesef başka bir çözüm bilmiyorum ben.

Hocam dediklerinizi yaptım fakat ise yaramadı.
Bios pilini çıkarınca direkt bios silinmiş olmasın mı hocam

BIOS pilini çıkartmak sıfırlıyor sadece diye biliyorum ben.

Direkt yani BIOS'u direk silmiş olabilir mi şu an anakartin cipinden BIOS silinmiş olabilir mi?
Pil bitmiş olabilir.

Nereden anlarız pilin bittiğini hocam.
Ekleme bilgisayara klavyeyi bağlamaya calistigimda hiçbir sekilde num pade bassamda Caps Lock tuşuna bassamda ışıklar yanmıyor fareyi bagladigimda ise sadece RGB ışıkları yanıyor ama görüntü filan hiç yok no Signal'de kaldık.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı