Çözüldü Bios pilini çıkarıp taktım, sistem açılmıyor

• Konuyu başlatan onkie147
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 11B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
O

onkie147

Ziyaretçi
Merhaba bugün yeni aldığım SSD'yi montajladım. Fakat SSD Windows ve Bios tarafından görülmedi. SATA kablosunun yerini değiştirmeme rağmen nafile. Sonra Bios update yaptım. Sonuç gine fark etmedi. Son olarak Bios pilini çıkarıp taktım. Bu olaydan sonra sistemim bir daha açılmadı.

Bu sorunu nasıl çözebilirim? Lütfen yardımcı olun.

Anakart: M5A97 EVO R.2

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS pilini çıkartıp takaren anakart elektrik almıyordu diye umuyorum? BIOS pilini modern anakartlarda sökmeye gerek yoktur. CLR_CMOS Jumper'ı vardır. Bu alışkanlığa bir son verin artık. Elektrik kesili olsun. Pil takılı iken CLR_CMOS Jumper'ı ile BIOS'u sıfırlayın ve sistemi böyle açmayı deneyin.

BIOS pilini çıkartıp takaren anakart elektrik almıyordu diye umuyorum? BIOS pilini modern anakartlarda sökmeye gerek yoktur. CLR_CMOS Jumper'ı vardır. Bu alışkanlığa bir son verin artık. Elektrik kesili olsun. Pil takılı iken CLR_CMOS Jumper'ı ile BIOS'u sıfırlayın ve sistemi böyle açmayı deneyin.
Yorumunuz için teşekkürler. Sorunları hallettim. Kasanın açılmaması anakartın güç bağlantısının temassızlığından dolayı olduğunu farkettim. SSD konusunda ise ssd arızalıymış ürün değişimi ile değiştirdim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı