BIOS Reset Sonrası Sıvı Soğutucu Fanları Çalışmıyor

Plac4bo

Hectopat
Arkadaşlar BIOS'a mecbur reset atıldı. Sorun ise şurada.Corsair H110 soğutucum var. Bilgisayar açılırken fanlar dönüyor. Ama PC açıldıktan sonra fanlar komple duruyor. Pompada devirdaim var. Ama fanlar dönmüyor sadece. Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir. Z97X GAMING 5 ana kartım var. BIOS ayarlarına baktığımda fanlar Auto olarak gözüküyor. Ama fan kontrolünü bilmediğim bir şey devre dışı bıraktığından olsa gerek soğutucunun fanları dönmüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıvı soğutmanın fanları anakartta hangi fan girişine bağlı ( örn sys_fan 1 ) ? Biosta fan ayarlarına girdiğinizde hepsi için ayrı ayarlamalar olur ve genelde canlı hızını da verir. Manuel hız atamayı da deneyebilirsiniz.

3 pinli olan CPU_FAN'a 4 pinli olan da CPU_OPT'na bağlı. Pompada devirdaim var ama fanlar pc açılırken çalışıyor sadece. Dikkatimi çeken diğer şey ise Corsair Link programında H110 gözükmüyor. HWMonitor programında da göremiyorum. Şunuda belirtmek isterim anakartı söküp tekrar takmıştım bios reseti sonrası. Tüm kablolar düzgün bağlı. Eksik bağlantı olsa fanlar çalışmazdı asla. Bios üzerinden bir ayar engelliyor bunu. Ama bulamadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı