BIOS Secure Boot key menegment ayarlarıyla oynadıktan sonra bilgisayar hiç açılmıyor

Jex Blake

Hectopat
Merhaba Windows 11 indirdikten sonra Valorant'ta Secure Boot hatası aldığım için TPM ve Secure Boot açarken Secure Boot enable hatası verdi. Aşağıdan key menegmenttan bir şeylere bastım videoda gördüğüm gibi.
Sonra yes restart dedim.
Ardından hiç görüntü gelmedi bilgisayara.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu linkin dk 1.12'ye gelin anlayacaksınız.

BIOS pilini çıkarttım 1 dk 2 dk bekledim bir şey değişmedi.

BIOS pili ekran kartının altında 50 kere çıkar tak yaptım.

Resimde gördüğünüz tuştan bir de diğer köşede var onlara 7-10 saniye basılı tuttum.

BIOS pilsiz çalıştırdım fakat hiçbir şekilde görüntü gelmiyor.
Ne yapmalıyım?
Vatan Bilgisayar'dan aldım garantisi devam ediyor.
Götürülecek bir şey var mı?
@Recep Baltaş @Ali Güngör

Dosya Ekleri

• 16453583868685494652838967600132.jpg
    16453583868685494652838967600132.jpg
    208,5 KB · Görüntüleme: 59
Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de gördüm bu arkadaşı fakat.
BIOS portu nerede ve Q flash Plus butonu.
Nerede anlayamadım.
Her anakartta yok bu. Gigabyte anakartlarda Secure Boot açıktan sonra böyle bir sorun oluyor maalesef. Gigabyte BIOS güncellemesi çıkardı mı bilmiyorum... Ben sorunu hem kendilerine ilettim hem de Twitter'da paylaştım.

Başka bir ekran kartı bulup takarak çözebilirsiniz zira BIOS sıfırlama bile işe yaramıyor. Varsa Onboard ile de deneyebilirsiniz.

Her anakartta yok bu. Gigabyte anakartlarda Secure Boot açıktan sonra böyle bir sorun oluyor maalesef. Gigabyte BIOS güncellemesi çıkardı mı bilmiyorum... Ben sorunu hem kendilerine ilettim hem de Twitter'da paylaştım.

Başka bir ekran kartı bulup takarak çözebilirsiniz zira BIOS sıfırlama bile işe yaramıyor. Varsa onboard ile de deneyebilirsiniz.

Evet yeni BIOS çıkartıp çözmüşler sorunu fakat hiç açılmadığı için güncelleyemiyorum bile.

Bu sorun kullanıcı hatası olarak mı geçer yoksa 0'ı ile değiştirme ihtimalleri var mı?
Garantiye alınır mı?

@Recep Baltaş bugün bilgisayarcıya gittim.
Anakartının son BIOS sürümünü başka bir bilgisayardan USB'ye at.
Onu PC'ne tak BIOS'u onun üzerinden açar dedi.
Doğru mudur?
Bir arkadaşıma son sürüm F63a'yı attırdım.
İçinden 4 tanesinin içinden sadece 1 tane dosyayı atmak gerekiyormuş sanırım.
O yöntem çalışır mı?
Çalışırsa 4 dosyayı da atacak mıyım?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu videodaki 1.57 saniyedeki tek dosyadan bahsediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rehber gayet basit ama sorun tam çözülmüş değil.

Bu sorun için en iyi tavsiyem budur:

Yeni konular

Geri
Yukarı