BIOS sıfırlamadan bilgisayarı çalıştırma

berkantozgul

Hectopat
Daha fazla  
Ben anakartımı servise götürdüm BIOS'unu güncellettim. Servise götürmeden önce anakartın power SW kablolarını falan taktığım halde kasanın power düğmesine bastıgımda anakartta hiç tık yoktu. Ben de bir tonavidayla boştaki metallere dokunmuştum ve çalışmıştı. Şimdi gelelim asıl konuya. Ben servisten anakartı teslim aldım, BIOS'unu güncellettim ama kasanın düğmesiyle açamadıgımdan tornavidayla çalıştırmak istiyorum. Bazı yerlerde okudugama göre kısa devre yaparak çalıştırıyormuşum yani ben anakartı böyle açarsam BIOS sıfırlanır mı? Eğer sıfırlanırsa servise verdiğim para, emek boşa gidecek çünkü. İşlemcimi BIOS güncellemesiz açmıyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Anakart MSI A320M PRO VH Plus, işlemci AMD Ryzen 3 2200G.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı yerlerde okudugama göre kısa devre yaparak çalıştırıyormuşum yani ben anakartı böyle açarsam BIOS sıfırlanır mı?
Düğme ile de açsanız, o da kısa devre işlemi oluyor. BIOS sıfırlanmaz.
Eğer sıfırlanırsa servise verdiğim para, emek boşa gidecek çünkü. İşlemcimi BIOS güncellemesiz açmıyor.
BIOS sıfırlansa dahi eski sürüme dönmez. Yüklü olan sürümdeki ayarlar default hale getirilir.

Güç düğmesinin kablosunu kontrol edin, muhtemelen yanlış taktınız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı