BIOS Şifresi Yüzünden BIOS'a Girilmiyor

Kayra Sarı

Centipat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Benim çok eski HP2230S bir bilgisayarım.
Ben bu bilgisayarın BIOS'una girmeye çalışıyorum ama şifre var ve dedem hatırlamıyorum büyük ihtimalle serviste koydular.
Bu bilgisayarı ben 2 ay öncesine kadar kullanıyordum ve şimdi yepyeni bir laptop aldım.
Bu bilgisayarı da boşa atmak istemeyip chromeos kuracaktım. (Şu anda içinde Windows 10 Pro yüklü)
Ve BIOS'a giremediğim için USB Boot etmeyi ve UEFI olarak başlatmayı yapamıyorum. Windows gelişmiş başlangıçdan denedim yine BIOS'a yönlendirdi.
Ben bu sorunu nasıl çözeceğim pille jumper la falan falan uğraşmak istemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Aynı olay bendede var ama benim marka hp değil toshiba ve böyle tuş kombinasyonu veya bios pili ile kilidi açamadım Clear Cmos jumper ını nasıl yapıcağımı ve bulacağımı bilmiyorum sisteme de erişimim yok şifreyi bie ebeveynim koymuş şimdi hiç hatırlamıyor.

Son düzenleme:
BIOS pilini çıkarıp takmak eski laptoplarda işe yarasa da yeni laptoplarda işe yaramaz. @Serendipity 'in attığı siteden yapmayı dene ama o da her markada işe yaramıyor. En kesin çözüm ürününün faturasıyla birlikte bios şifresini unuttuğunu ilgili markanın destek mail adresine mail at. Onlar sana gün içinde geri dönüş yapıyorlar.

Aynı olay bende de var ama benim marka HP değil Toshiba ve böyle tuş kombinasyonu veya BIOS pili ile kilidi açamadım clear CMOS jumperını nasıl yapacağımı ve bulacağımı bilmiyorum sisteme de erişimim yok şifreyi bie ebeveynim koymuş şimdi hiç hatırlamıyor.

Nedense her şey aynı XD.
BIOS pilini çıkarıp takmak eski laptoplarda işe yarasa da yeni laptoplarda işe yaramaz. @Serendipity'in attığı siteden yapmayı dene ama o da her markada işe yaramıyor. En kesin çözüm ürününün faturasıyla birlikte BIOS şifresini unuttuğunu ilgili markanın destek mail adresine mail at. Onlar sana gün içinde geri dönüş yapıyorlar.

Laptop 7 yıllık dünyada bir tek bende var herhalde xD adamlar almaz bile laptopu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Denedim bir 5 10 defa işe yaramıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı