BIOS sürüm tarihim sitesindeki sürümlerden önde gözüküyor

mypointfox

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba herkese,
Sistemi yeni topladım. Ve bu işlerden fazla anlamıyorum. Anakartımın BIOS tarihini kontrol ettiğimde sitesinde olmayan bir sürüm gözüküyor ve sitedeki son tarihten daha ileride bir tarih bunu anlayamadım. Bir de PCR7 yapılandırması: Görüntülemek için yükseltme gerekiyor diyor ama bunun hakkında da bir bilgim yok. Yardımcı olabilir misiniz?

1.jpg

2.jpg

Şimdiden teşekkürler.

Daha önceki bir konuda bu anakartla alakalı bir beta sürümü çıktığını görmüştüm, yanlış hatırlamıyorsam F16B numaralıydı.

Ayrıca daha önceki mesajda belirtildiği gibi BIOS sürümlerinin tarihleri yanıltıcı olabiliyor. BIOS dosyasının build edildiği tarih ile paylaşıldığı tarih birbirinden farklı olabiliyor. Bu yüzden sürüm numaraları üzerinden konuşmak daha uygun olur. HWInfo gibi bir yazılımla veya doğrudan BIOS'a girerek BIOS sürüm numarasını paylaşın.

Daha önceki bir konuda bu anakartla alakalı bir beta sürümü çıktığını görmüştüm, yanlış hatırlamıyorsam F16B numaralıydı.

Ayrıca daha önceki mesajda belirtildiği gibi BIOS sürümlerinin tarihleri yanıltıcı olabiliyor. BIOS dosyasının build edildiği tarih ile paylaşıldığı tarih birbirinden farklı olabiliyor. Bu yüzden sürüm numaraları üzerinden konuşmak daha uygun olur. HWInfo gibi bir yazılımla veya doğrudan BIOS'a girerek BIOS sürüm numarasını paylaşın.
3.jpg

aynı şekilde çıktı sitede olmayan sürüm. acaba win11 için mi yapıldı diyorum fakat sitede olması gerekirdi diye düşünüyorum çözemedim

Beta sürümlerini paylaşıp geribildirimleri aldıktan sonra kaldırabiliyorlar. Eğer sorunlarla karşılaşıyorsanız stabil sürüme geri dönebilirsiniz, flashlamanıza izin verecektir. Sorun yoksa böyle kalabilir.

Beta sürümlerini paylaşıp geribildirimleri aldıktan sonra kaldırabiliyorlar. Eğer sorunlarla karşılaşıyorsanız stabil sürüme geri dönebilirsiniz, flashlamanıza izin verecektir. Sorun yoksa böyle kalabilir.
anladım. 3 gündür kullanıyorum sistemi henüz bir sorunlar karşılaşmadım açıkçası. biraz kurcaladım bazı oyunlar için secure boot kısmını açmam gerekiyordu bir sorun yaşamadan açtım. şimdi sam için araştırma yapıyordum yeni fark ettim bu tarih olayını. bilgi için teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı