BIOS sürümü düşürülebilir mi?

Flezny

Picopat
Acer Nitro 5 BIOS sürümü 1.10 iken GTA'damin 80 FPS alırken şu an 1.12 sürümünde, 40 FPS gördüm sizce düşürmeli miyim? Ve donanıma zarar gelir mi?

Ayarları yükseltir misiniz?
Aşırı az kullanımlar var.
Bence performans modundan dolayı oluyor.
oyun içi ayarlarım bu şekilde.

RAM yeterli olmayabilir. Yeterli olmadığında da RAM problem çıkarır normal olarak. Fakat BIOS sürümünü yükseltmeden önce yeterli miydi? Yani...
Afterburner seçeneklerinden onu da ekleyin kullanımlarına bakalım.
Oyun içindeki ayarları yükseltin yüksek ayarlara alın demek istedim. Ekran kartı sadece %17 kullanılıyor.
oyun içi ayarlarımı yükseltmelimiyim?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (7).png
    Ekran Görüntüsü (7).png
    1,9 MB · Görüntüleme: 13
  • Ekran Görüntüsü (6).png
    Ekran Görüntüsü (6).png
    1,9 MB · Görüntüleme: 14
Doğrusu bilgisayar ya güç çekemiyor ya da güç kullanmaya ihtiyaç duymuyor.
Oyun ayarlarını yükseltip bir daha deneyin sonuçları görelim.
Tamamdır hocam.

Doğrusu bilgisayar ya güç çekemiyor ya da güç kullanmaya ihtiyaç duymuyor.
Oyun ayarlarını yükseltip bir daha deneyin sonuçları görelim.

Ekran Görüntüsü (8).pngEkran Görüntüsü (10).png
bu şekilde hocam oyun sanki daha iyi oldu gibi hissettim fxa mssa hariç hepsini very high yaptım.

Tamamdır hocam.
Gpu kullanımı %22 falan oldu Online'da hala düşük gibi hem ram kullanımıda baya az.

Son düzenleme:
Sistem şu anda performans modunda mı?
Ayrıca sisteme en son ne zaman bakım yaptınız acaba ısınmadan throttle mı yapıyor?

Hocam sistem pilden en iyi güç verimliliği modundan en iyi performansa getirdim, Denetim Masası güç ayarlarından islemci kullanimi %99 yaptım ayrıca ayarlardan oyun modu açık, (AMD Software ile sistemi standarttan oyuna çektim bir etkisi var mı bilmiyorum) sonra GTA VI oyun moduna aldim AMD ile bu sanirsam AMD ekran karti yani yaptiklarim bu. Yapip denemek istedigim bir şey var oda AMD Software ile direk PC oyun moduna almak bu sekilde 2.5 GB RAM'i ekran kartina entegre ediyor galiba bir de FPS'yi bu sekilde denemeyi dusunuyorum fikriniz nedir?

Ayrıca sisteme en son ne zaman bakım yaptınız acaba ısınmadan throttle mı yapıyor?
Cihazi 13 eylul 2023'de aldim freedos oldugu icin 15 eylulde win 11 yukledim hic oyun indirmedim 1 ay once gta 5 indirdim, oyun oynamadigim icin bakimda yaptirmadim yaza yaptirmayi dusunuyorum.

Hocam en iyi performansı almak için hangi ayarları yapmalıyım? Nvidia icinde ayar yapmadim sadece kaliteyi dengeli yapmistim onerirseniz cihazdan hem daha fazla verim almak hemde ogrenmek istiyorum hemde 5gb'lık bir ram kaybi var neden 2gb ram kullaniyor oyun?

Son düzenleme:
Hocam sistem pilden en iyi güç verimliliği modundan en iyi performansa getirdim, Denetim Masası güç ayarlarından islemci kullanimi %99 yaptım ayrıca ayarlardan oyun modu açık, (AMD Software ile sistemi standarttan oyuna çektim bir etkisi var mı bilmiyorum) sonra GTA VI oyun moduna aldim AMD ile bu sanirsam AMD ekran karti yani yaptiklarim bu. Yapip denemek istedigim bir şey var oda AMD Software ile direk PC oyun moduna almak bu sekilde 2.5 GB RAM'i ekran kartina entegre ediyor galiba bir de FPS'yi bu sekilde denemeyi dusunuyorum fikriniz nedir?

Cihazi 13 Eylül 2023'te aldim FreeDOS oldugu icin 15 Eylül'de Windows 11 yukledim hiç oyun indirmedim 1 ay once GTA 5 indirdim, oyun oynamadigim icin bakimda yaptirmadim yaza yaptirmayi dusunuyorum.

Hocam en iyi performansı almak için hangi ayarları yapmalıyım? NVIDIA icinde ayar yapmadim sadece kaliteyi dengeli yapmistim onerirseniz cihazdan hem daha fazla verim almak hem de ogrenmek istiyorum hem de 5GB'lık bir RAM kaybi var neden 2 GB RAM kullaniyor oyun?

RAM darboğazı olma olasılığı yüksek.
2 GB RAM kullandığı kanısına nereden vardınız? O sağdaki anlık kullanımı gösteriyor, yani uygulamanın toplam kullandığı soldaki olan.
GTA 5 7000 MB RAM kullanımı gösteriyor ve arkadaki uygulamalarla muhtemelen tamamen RAM doluyor.
+8 RAM ile sorun çözülecektir.

RAM darboğazı olma olasılığı yüksek.
2 GB RAM kullandığı kanısına nereden vardınız? O sağdaki anlık kullanımı gösteriyor, yani uygulamanın toplam kullandığı soldaki olan.
GTA 5 7000 MB RAM kullanımı gösteriyor ve arkadaki uygulamalarla muhtemelen tamamen RAM doluyor.
+8 RAM ile sorun çözülecektir.
anladım hocam onun harici normalse tamam benim için.

Geri
Yukarı