BIOS sürümüm güncel mi?

YİĞİT SALMAN

Decapat
Merhaba arkadaşlar. ECS anakart kullanmaktayım ancak BIOS'um güncel mi değil mi tam bilmiş durumda değilim. O yüzden bilir kişilere sormak istedim. Msinfo da bunlar gösteriyor, ancak sitesinde 2017 güncellemesi olduğu yazıyor BIOS'um güncel gibi geldi bana. Arayüzü eski değildi yani hatta bu zamanın anakartlarının BIOS'unu andırıyordu sitesindeki güncellemeyi yapmam gerek mi? Sitesi: ECS Global
Fotoğraf:

1611853809425.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. ECS anakart kullanmaktayım ancak BIOS'um güncel mi değil mi tam bilmiş durumda değilim. O yüzden bilir kişilere sormak istedim. Msinfo da bunlar gösteriyor, ancak sitesinde 2017 güncellemesi olduğu yazıyor BIOS'um güncel gibi geldi bana. Arayüzü eski değildi yani hatta bu zamanın anakartlarının BIOS'unu andırıyordu sitesindeki güncellemeyi yapmam gerek mi? Sitesi: ECS Global
Fotoğraf:

Eki Görüntüle 856478

Bilgisayarının sitesindeki 'sürücüler' kısmından yeni bir sürüm çıkmış mı kontrol et.

BIOS tarihi bölümünde tarih yazar onu bir kenara not alın anakart modelini Google'a yaz BIOS Update menüsüne gel en güncel tarih en yukarıdaki olacakdır.

Kurulu BIOS'un yayınlanma tarihi 24.08.2018 gözükmekte fakat anakartın sitesindeki son güncellemenin tarihi 11.12.2017.

İlginç.

Siz yine de güncelleyin, güncelse bile en fazla ayarlar sıfırlanmış olur.

Verdiğiniz link ve görsel üzerinden görebildiğim kadarıyla anakartınız H110M4 C2H modeli ve üretici firmanın sitesinde Driver/Bios sekmesine bakınca bir güncelleme gözükmemekte hocam

Geri
Yukarı