BIOS üzerinden ekran kartı seçmek

frknbarbar

Hectopat
ASUS F17 laptopa sahibim Intel UHD kaldırmak sadece NVIDIA 1650 Ti ekran kartı kullanmak istiyorum. Birkaç tane video izledim BIOS üzerinden yapılıyor bu işlem fakat benim BIOS ekranı farklı yardımcı olabilecek var mı? @xbea

Dosya Ekleri

• 1621246289753.jpg
    1621246289753.jpg
    91,4 KB · Görüntüleme: 57
  • 1621246289759.jpg
    1621246289759.jpg
    111,3 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS F17 laptopa sahibim Intel UHD kaldırmak sadece NVIDIA 1650 Ti ekran kartı kullanmak istiyorum. Birkaç tane video izledim BIOS üzerinden yapılıyor bu işlem fakat benim BIOS ekranı farklı yardımcı olabilecek var mı? @xbea

Hocam sen BIOS diye gelişmiş menüye girmişsin.
Eğer, video ile yapacaksan aynı anakart olmasına dikkat edin.

En altta "Graphics confrimation" var ona bakın isterseniz.

Hocam o dediğiniz ekran kartı seçme olayını sadece MUX Switch'e sahip cihazlar yapabilir. Eğer cihazınızda MUX Switch yok ise ki yok o zaman kullanamazsanız. MUX Switch nedir derseniz sizi şöyle alayım: Rehber: MUX Nedir? Ne işe yarar? . Umarım yardımcı olabilmişimdir. İyi forumlar, saygılar.
Hocam sen BIOS diye gelişmiş menüye girmişsin.
Eğer, video ile yapacaksan aynı anakart olmasına dikkat edin.

En altta "Graphics confrimation" var ona bakın isterseniz.
Hocam o bölüm ancak cihazda MUX Switch varsa açılıyor. Bu yüzden kullanamıyor arkadaş.

Hocam o dediğiniz ekran kartı seçme olayını sadece MUX Switch'e sahip cihazlar yapabilir. Eğer cihazınızda MUX Switch yok ise ki yok o zaman kullanamazsanız. MUX Switch nedir derseniz sizi şöyle alayım: Rehber: MUX Nedir? Ne işe yarar?. Umarım yardımcı olabilmişimdir. İyi forumlar, saygılar.

Hocam o bölüm ancak cihazda MUX Switch varsa açılıyor. Bu yüzden kullanamıyor arkadaş.

Hocam peki ben NVIDIA Denetim Masası ayarlarından ekran bölümüne başka türlü erişebilir miyim?

Hocam peki ben NVIDIA Denetim Masası ayarlarından ekran bölümüne başka türlü erişebilir miyim?
Hocam erişseniz bile bir fayda etmez. Bu yazılımsal değil donanımsal bir problem. MUX Switch dediğimiz şey bir çip ve bu olmaz ise yazılımın bir faydası yok. Bundan dolayı oradan yapacağınız ayarlar bir fayda etmez. Oyunlarda eğer fazla FPS almak istiyorsanız; çift kanal RAM yapın cihazı. Çift kanal RAM çakma MUX Switch görevi görüyor çünkü.

Hocam erişseniz bile bir fayda etmez. Bu yazılımsal değil donanımsal bir problem. MUX Switch dediğimiz şey bir çip ve bu olmaz ise yazılımın bir faydası yok. Bundan dolayı oradan yapacağınız ayarlar bir fayda etmez. Oyunlarda eğer fazla FPS almak istiyorsanız; çift kanal RAM yapın cihazı. Çift kanal RAM çakma MUX Switch görevi görüyor çünkü.

Eyvallah hocam ilgilendigin için.

Geri
Yukarı