BIOS Update nasıl güvenli bir şekilde yapılır?

mirigo

Centipat
Daha fazla  
Yeni bir işlemci almayı düşünüyorum fakat anakartım B350 olduğu için BIOS Update yapmaya mecburum. BIOS Update daha önceden bu anakarta bir kere yapmıştım başıma bir iş gelmedi fakat elektrik giderse korkum var. Gitmesi halinde servisti şuydu buydu uğraşmaya vaktim yok. BIOS yedekleme uygulamaları var mı ya da BIOS'a zarar gelmesi halinde ben tekrar yükleyebilir miyim? Ya da en kolay ve güvenilir yoldan başka bir BIOS Update yöntemi var mıdır?

Bu kadar kafaya takmaya gerek yok. 1 dakika bile sürmüyor zaten.

Evet, BIOS Update çok kısa sürüyor. Planlı elektrik kesintilerini kontrol edin sadece.

Yeni bir işlemci almayı düşünüyorum fakat anakartım B350 olduğu için BIOS Update yapmaya mecburum. BIOS Update daha önceden bu anakarta bir kere yapmıştım başıma bir iş gelmedi fakat elektrik giderse korkum var. Gitmesi halinde servisti şuydu buydu uğraşmaya vaktim yok. BIOS yedekleme uygulamaları var mı ya da BIOS'a zarar gelmesi halinde ben tekrar yükleyebilir miyim? Ya da en kolay ve güvenilir yoldan başka bir BIOS Update yöntemi var mıdır?

Anakart marka model nedir?

Hocam arkadaşların dediği gibi planlı elektrik kesintilerine bakın.Eğer güvenmiyorsanız gidin ups alın hocam diyecek birşey yok zaten çok kısa süren bi işlem :)

Planlı kesintileri firmanın sitesinden sorgulayıp ona göre yapman yeterli diğer kısım çok kolay.

Anakart marka model nedir?
MSİ B350M pro vd plus

Bu kadar kafaya takmaya gerek yok. 1 dakika bile sürmüyor zaten.

Evet, BIOS Update çok kısa sürüyor. Planlı elektrik kesintilerini kontrol edin sadece.

Hocam arkadaşların dediği gibi planlı elektrik kesintilerine bakın. Eğer güvenmiyorsanız gidin UPS alın hocam diyecek bir şey yok zaten çok kısa süren bir işlem :)

Planlı kesintileri firmanın sitesinden sorgulayıp ona göre yapman yeterli diğer kısım çok kolay.

Evet kısa bir işlem fakat olay tamamen benimle alakalı ben biraz takıntılıyım bir de olmayacak olay benim başıma gelir o yüzden çare aradım fakat bu riske girmeden olmayacak gibi.

Evet kısa bir işlem fakat olay tamamen benimle alakalı ben biraz takıntılıyım bir de olmayacak olay benim başıma gelir o yüzden çare aradım fakat bu riske girmeden olmayacak gibi.

Planlı elektrik kesintisi yoksa ve sürekli elektrik kesilmiyorsa durduk yere kapanmaz, bu kadar takmayın. 1 dakika sürer, güncellenir BIOS. Ne yaptığınızdan emin olun o kadar.

Geri
Yukarı