Çözüldü BIOS Update Yaparken Bitlocker Recovery key hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

aademirciogluu

Kilopat
Arkadaşlar ASUS EZ Flash 3 Utility'den BIOS Update yapmaya çalışırken böyle bir yazıyla karşılaştım. Ne yapmam gerek?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-04-03 at 00.12.52.jpeg
    WhatsApp Image 2021-04-03 at 00.12.52.jpeg
    78,3 KB · Görüntüleme: 1.019
Çözüm
Arkadaşlar ASUS EZ Flash 3 Utility'den BIOS Update yapmaya çalışırken böyle bir yazıyla karşılaştım. Ne yapmam gerek?

Denetim masasını açın ve sistem ve güvenlik seçeneğine tıklayın.
BitLocker sürücü şifrelemesine tıklayın.
Korumayı askıya al seçeneğine tıklayın.
BitLocker sürücü şifrelemesi penceresinde, evet butonuna tıklayın.
BIOS güncellemesini tekrar deneyin.
Bende aldım ama sanırım sizinki zaten kapalı olduğu için oradan yes deyip devam edip kurabiliyorsunuz. O uyarı her türlü karşınıza çıkıyor.
Hocam selam bende az önce Bios update atacaktım ama "please backup your bitlocker recovery key" falan dedi ilk baştaki resimde ki gibi şimdi yes diyip devam edeyim mi o hatayı pas geçeyim mi?

Hocam selam bende az önce Bios update atacaktım ama "please backup your bitlocker recovery key" falan dedi ilk baştaki resimde ki gibi şimdi yes diyip devam edeyim mi o hatayı pas geçeyim mi?
Hata değil o, eğer BitLocker açıksa No'ya basıp bilgisayarı yeniden başlatın ve BitLocker'ı kapatın.
Eğer Windows'un Home sürümünü kullanıyorsanız veya BitLocker kapalıysa Yes tuşuna basabilirsiniz.

Artı -1 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı