BIOS Update yapılmazsa ne olur?

BloodPolo

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarimi 2020 yılında aldım o zamandan beri BIOS Update yapmayı beceremedim, anakartım Çin markasi Colorful A320-M modeli. İnternetten baktim ancak yapmaya çaliştiğimda işe yaramadı. Hep ekran kartı driverim çökmeye başladi düzenli olarak. 165Hz monitörüm var oyunlarda anormal şekilde kasıyor BIOS ile alakasi olabilir mi?

Yaşadığınız sorunların bir çok sebebi olabilir ancak BIOS updateler genel kanıda ( Colorful için bilmiyorum. ) yapılması gereken güncellemelerdir.

İşlemci desteği, donanım sorunları, mavi ekran, donma sorunları gibi farklı konularda BIOS güncelleniyor. Güncellenen BIOS'ta neler değiştiği üretici sayfasında yazar. Sizin durumunuzda size faydası olur mu bilmiyorum. Sorununuz kullandığınız işlemci, ekran kartı modeli ve birbirlerine uyumu ayrıca ekran kartı sürücüsü gibi farklı etkenlerden kaynaklanabilir.

Bilgisayarimi 2020 yılında aldım o zamandan beri BIOS Update yapmayı beceremedim, anakartım Çin markasi Colorful A320-M modeli. İnternetten baktim ancak yapmaya çaliştiğimda işe yaramadı. Hep ekran kartı driverim çökmeye başladi düzenli olarak. 165Hz monitörüm var oyunlarda anormal şekilde kasıyor BIOS ile alakasi olabilir mi?
BIOS çok çok eskiyse sorun yapar.BIOS bir güncelle ama elektrik gitmesin bu senin için kötü olur.

BIOS güncellemek eğer eski değilse zorunda olacağınız bir işlem değil. Aksi takdirde elektrik kesintisi veya yanlış durumlarda masraf edebilirsiniz. O yüzden 2020 gerisinde olanlar güncelleme olsaydı yapmanızı önerirdim. Bu arada diğer arkadaşın dediği gibi BIOS güncellemesini indirdiğiniz zaman sayfada yazıyor. Güncelleme olarak performans artışı veya yenilik gelmesi gibi ona göre bakabilirsiniz. Performans ise yapmanızı öneririm. Yeniliğe pek gerek yok diyebiliriz. Risk olduğu için temkinli davranmanız lazım. Ancak böyle dediğime pek bakmayın aslında zor bir işlem değil. Sadece biraz temkinli olmanız yeterli olur. Onun dışında diğer arkadaşların dediklerine katılıyorum.

165Hz monitörde 100-150FPS arası kasmalar hissetmeniz normal gibi.

Hocam 165'e sabitledim aynısı ya kafayi yiyeceğim.

BIOS çok çok eskiyse sorun yapar. BIOS bir güncelle ama elektrik gitmesin bu senin için kötü olur.

Evet BIOS sürümü 2019 gösteriyor en kötü 2020 yapayim diyorum da yok olmuyor kafayi yiyeceğim anakartın sitesi çok saçma.

Yeni konular

Geri
Yukarı