BIOS USB Belleği Görmüyor

utkuversus

Kilopat
Makaleler
13
Yer
Ankara
Selam millet. Bilgisayarım ACER ES-15 serisi Celeron işlemcili ofis cihazı. SSD aldım temiz kurulum yapacakken ne Boot menüsünde ne de BIOS üzerinde USB belleğimi göremedim. Secure Boot vs. seçeneklerinde hepsi kapalı. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
USB'nin menülerde görünmesi imajı bootable olarak yazdıramadığınız anlamına geliyor.

Bu rehbere uyarak bir USB hazırlayın ve tekrar USB ile sistemi başlatmayı deneyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ek olarak imajınızın UEFI desteklemesi de önemli. 64 bit kurmanızı bu yönden tavsiye ederim.

USB'nin menülerde görünmesi imajı bootable olarak yazdıramadığınız anlamına geliyor.

Bu rehbere uyarak bir USB hazırlayın ve tekrar USB ile sistemi başlatmayı deneyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ek olarak imajınızın UEFI desteklemesi de önemli. 64 bit kurmanızı bu yönden tavsiye ederim.
UEFI desteklemeyen ama uzun zamandır kullandığım Windows 7 İmajım uymadı. Açıkçası Windows 10 kurmak zorunda kalmak can sıkıcı. Gördüğüm en berbat işletim sistemi ama mecburen kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı