Çözüldü BIOS varsayılan ayarlara nasıl döndürülür?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

codWarzone

Hectopat
Herkese merhaba,
2-3 gün evvel 300-230FPS arası aldığım PUBG oyunu şu an 140-75 FPS'e kadar düştü. BIOS güncellemesi yaptım sorun oluştu diye düşünüyorum. Eski sürüme dönmeme rağmen sorun devam ediyor. Ben BIOS varsayılan ayarlara döndürdüğümde D.O.C.P profili de silinecek mi? Silinirse yeniden nasıl oluşturabilirim? Şimdiden teşekkürler.

Çözüm
D.O.C.P. ayarı silinir, profili silinmez. Profil belleğin içindedir ve BIOS, RAM'in SPD çipinden bu profil verisini okur. BIOS sıfırlama sonrası tekrar profili devreye alabilirsiniz.

BIOS ayarlarını varsayılan yapmak için Load Setup Defaults > Yes > Save & Exit > Yes demeniz yeterlidir.

BIOS güncellemesi bu kadar FPS düşüşü yaşatmaz. Başka bir sorun var -veya belki de hiç sorun yok- ve siz bir bahane arıyorsunuz ona gibime geldi.
D.O.C.P. ayarı silinir, profili silinmez. Profil belleğin içindedir ve BIOS, RAM'in SPD çipinden bu profil verisini okur. BIOS sıfırlama sonrası tekrar profili devreye alabilirsiniz.

BIOS ayarlarını varsayılan yapmak için Load Setup Defaults > Yes > Save & Exit > Yes demeniz yeterlidir.

BIOS güncellemesi bu kadar FPS düşüşü yaşatmaz. Başka bir sorun var -veya belki de hiç sorun yok- ve siz bir bahane arıyorsunuz ona gibime geldi.

Çözüm
D.O.C.p. Ayarı silinir, profili silinmez. Profil belleğin içindedir ve BIOS, RAM'in SPD çipinden bu profil verisini okur. BIOS sıfırlama sonrası tekrar profili devreye alabilirsiniz.

BIOS ayarlarını varsayılan yapmak için load setup defaults > yes > Save & exit > yes demeniz yeterlidir.

Sizce sorun neden kaynaklı olabilir? Bir anda böyle bir sorun oldu. Sistem geri yükleme yaptım 1 hafta öncesine fakat sorun devam ediyordu.
Yardımcı olabilecek ya da fikir yürütebilecek biri var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı