BIOS ve Chipset Güncellemesi

Toprakkkk23

Hectopat
Arkadaşlar selam GigaBYTE-B450M S2H Anakartına sahibim 2 hafta öncesinde BIOS Sürümümü F42F'den F50'ye güncellemiştim detaylarda şu yazıyordu;

1. GÜNCELLEME AMD AGESA 1.0.0.4 B (AMD AGESA 1.0.0.3 B ABBAdan bu sürüme)
  2. Sistem önyükleme süresini iyileştirme.
  3. RAID işlev uyumluluğunu geliştirme.
  4. PCI-e aygıt uyumluluğunu geliştirin.
Güncelledikten sonra gözle görülebilir bir fark yoktu ama yine de güncel olmak iyidir diye avuttum kendimi her neyse bugün baktığımda F51E Sürümü çıkmış detaylarında ise sadece "Bellek uyumluluğunu geliştirme" yazıyor şimdi burada sorucağım soru şu ben F50 Sürümüne güncellediğimde Görev Yöneticisinde Bellek hızım 3000MHz'den 2133'e düşmüştü bende BIOS'a girip XMP Profile i Profile1'a getirdim öyle yaptığımda otomatik 3000 oldu zaten bende Save and Exit seçeneğine tıkladım, umarım doğru yapmışımdır cevaplarsanız sevinirim her neyse şimdi F51E sürümündeki Bellek uyumluluğunu geliştirmeden kastı bu mu eğer buysa ben zaten yaptım güncellememe gerek var mı diğer sorum ise Chipset sorusu araştırdığımda fazla bir şey bulamadım bulsamda 2011'den kalma videolar olduğu için izlemedim sizce Chipseti güncellemeli miyim yoksa önemsiz mi ve nasıl güncellendiği hakkında bir fikriniz var mı BIOS gibi mi yoksa direk Setup mu beni bilgilendirirseniz çok iyi olur şimdiden teşekkür ederim.

Link; B450M S2H | Anakart | GIGABYTE

RAID Installer HDD veya SSD'lerinize Raid işlemi yapmaktır. İnternetten bakabilirsiniz ama bence gerek yok. Aslında kısaca iki tane SSD'yi ya Raid 0 yaparsanız ikisinin hızı birleşir. Dediğim gibi gerek yok bence.
Merhaba şu an BIOS sürümümü F51e sürümüne güncelledim bir sorum olucak F42F den F50 ye geçerken de böyle olmuştu rebootdan sonra ekran böyle çizgiler 1 saniye gelip gidiyo sonra kasa açılıyor ve ekranda mavi ekran hatası alıyorum yeniden başlatuılıcak diyor ve başlattığında No Signal uyarısı alıyorum geçen olduğunda kasayı Ondan Off a aldım sonra yine On a çekip başlattım o zaman düzeliyor şimdide böyle oldu normal bir hata mı bu arada yine 2133 olmuştu 3000 e ayarladım XMP ile

Yeni konular

Geri
Yukarı