Chipset ve BIOS nasıl güncellenir?

1PhoeniX3

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İşlemcim i5-2300 anakartım wibtek B75-M bunların chipset ve BIOS'unu nasıl güncellerim? Çünkü ekranımdaki görüntü çok bozuk bir görüntüye sahip. Ekran kartım RX 470.
Driver'ı güncel ekran kartımın. Sorun acaba Windows 10'da mı? Bir ara kod 43 hatası alıyordum. Atikmdag patcher uygulaması ile hatayı çözdüm ama hala yazılar çok çirkin görünüyor. Resim atacağım ama sizde nasıl görünür bilmem.

Screenshot 7.05.2020 15_34_28.png

Sizce Windows 7'ye geçsem sorun çözülür mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Onu yapacağınıza:

Denetim masasında "Performans" diye arama yapıyoruz > çıkan seçeneklerden "Windows'un görünümünü ve performansını ayarla" seçeneğine basıyoruz > "En iyi görünüm için ayarla" yazana basıyoruz > Uygula ve Tamam diyerek çıkıyoruz.

Çözülmezse yazın.

Bende gayet güzel gözüküyor. Yani sistemsel değil gibi duruyor. Monitörden kaynaklı olabilir.

Sanmıyorum ben bu monitörü eski ekran kartımda da sorunsuz kullanıyordum. Sorun bence yazılımsal sanki anakartın ekran kartının görüntüsüne benziyor ama kendi ekran kartımın performansını alıyorum.

Altta Driver Booster gördüm sanırım. Bu tarz programları kullanmanızı önermem mavi ekran hataları alanlar olmuş ve yanlış sürücü veya eksik kurabiliyor bazen. Ben de bilmiyorum chipset ve BIOS nasıl güncellenir ama Driver Booster kullanmak yerine el ile güncellemek daha sağlıklı.

Ol.

Onu yapacağınıza:

Denetim masasında "performans" diye arama yapıyoruz > çıkan seçeneklerden "Windows'un görünümünü ve performansını ayarla" seçeneğine basıyoruz > "en iyi görünüm için ayarla" yazana basıyoruz > uygula ve tamam diyerek çıkıyoruz.

Çözülmezse yazın.

Olmadı.

Altta Driver Booster gördüm sanırım. Bu tarz programları kullanmanızı önermem mavi ekran hataları alanlar olmuş ve yanlış sürücü veya eksik kurabiliyor bazen. Ben de bilmiyorum chipset ve BIOS nasıl güncellenir ama Driver Booster kullanmak yerine el ile güncellemek daha sağlıklı.

Driver Booster'ı kullanmadan önce de böyleydi.
Görüntüyü monitöre hangi bağlantı tipi şekilde alıyorsunuz? Aka HDMI, VGA?

HDMI.

Yeni konular

Geri
Yukarı