BIOS ve load ekranı gözükmüyor

• Konuyu başlatan Fakur
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 258
Aynı durumu yaşadım ve her zaman bios ihtiyacı duyulmadığı için sistem bu şekilde kullanılmaya devam ediyor. Geçici çözüm olarak ekran kartını söküp hdmi kablosunu anakarta takıp, bu şekilde görüntü alabildim.
aynen ben de bunu yaptım
Tam olarak neyi yanlış göndermişler hocam. Q flash ile BIOS'u güncelleyemediniz mi?
simdilik bios olayina bakmadim geri gondericegime eminim. sikinti tam olarak su: ben pc toplama sihirbazini kullandim. orada seçtiğim anakart atx gozukuyodu. benim farketmedigim sey anakartin sayfasina girince matx yazmasi. ben atx beklerken matx gonderdiler yani. kendilerinden anakartimi atx olan modelle (ayni marka ve chipsetle bi tabe daha anakart var atx) degistirmeleri ve aradaki fiyat farkini geri odemeleri(atx olan daha ucuz)

kasa atx boyutta ve gordugunuz gibi kisa kaldi

Dosya Ekleri

• IMG_20240302_151155.jpg
    IMG_20240302_151155.jpg
    211,6 KB · Görüntüleme: 10
  • Screenshot_2024-03-02-14-31-52-917_com.brave.browser.jpg
    Screenshot_2024-03-02-14-31-52-917_com.brave.browser.jpg
    57,5 KB · Görüntüleme: 9
  • Screenshot_2024-03-02-14-24-37-582_com.brave.browser.jpg
    Screenshot_2024-03-02-14-24-37-582_com.brave.browser.jpg
    74,5 KB · Görüntüleme: 9
aynen ben de bunu yaptım

simdilik bios olayina bakmadim geri gondericegime eminim. sikinti tam olarak su: ben pc toplama sihirbazini kullandim. orada seçtiğim anakart atx gozukuyodu. benim farketmedigim sey anakartin sayfasina girince matx yazmasi. ben atx beklerken matx gonderdiler yani. kendilerinden anakartimi atx olan modelle (ayni marka ve chipsetle bi tabe daha anakart var atx) degistirmeleri ve aradaki fiyat farkini geri odemeleri(atx olan daha ucuz)

kasa atx boyutta ve gordugunuz gibi kisa kaldi
Geçmiş olsun, umarım başka sorunlarla karşılaşmazsınız.

Geçmiş olsun, umarım başka sorunlarla karşılaşmazsınız.
umarim

Update geçeyim: Siteden tam olarak istediğim özelliklere sahip bir anakart buldum. Onunla değişmesini ve aradaki fiyat farkının ödenmesini istedim. Kabul ettiler. Bugün depolarına bıraktım. Muhtemelen birkaç güne yeni anakarti takıp parayi gondeririler

Son düzenleme:
umarim

Update geçeyim: Siteden tam olarak istediğim özelliklere sahip bir anakart buldum. Onunla değişmesini ve aradaki fiyat farkının ödenmesini istedim. Kabul ettiler. Bugün depolarına bıraktım. Muhtemelen birkaç güne yeni anakarti takıp parayi gondeririler
Adınıza sevindim, hayırlı olsun.

Umarim

Hangi modeli tercih ettiğinizi öğrenebilir miyim?

Hangi modeli tercih ettiğinizi öğrenebilir miyim?
tabi ki:

Son bi güncellicek olursam: montaj işlemleri salı bitti. salı akşamı kargolanacaktı ancak ben çarşamba kargolanmasını rica ettim. İstanbul'da yaşayan biri olarak bolt kargo her zaman kargoyu bir sonraki gün getiriyo ve ben çarşamba günü doluydum. Bu sabah geldi ve kurulumu tamamladım. Bir kaç güne de para yatar diye tahmin ediyorum. Yeni anakarta geçtiğim için de iyiyim bi tık daha kaliteli duruyo

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı