BIOS ve PC'de görünmeyen HDD

BIOS'unuz UEFI modda olup, Harddiskiniz MBR formatta da olabilir. Eğer @fieryz'Nin dediği işe yaramadıysa, Google'da MBR formatı nasıl GPT yapabileceğinizi araştırın. (Bu yöntem de diski biçimlendirir, bilginiz olsun.)

Windows 7 ile deniyorum sistem UEFI değil onda.
PC açılıyor fakat hiçbir yerde görmüyor.

Yok. En az 10 defa denedim onu da.

Diskinizi Komut İstemcisi ile biçimlendirin...
Masaüstü kullanıyor ve M.2 SSD'de kullanıyorsanız, M.2 yuvası bazı anakartlarda SATA girişini devre dışı bırakır. Böyle bir durum söz konusu ise Anakart'ın manueline bakın veya farklı port ile deneyin.

Diskinizi Komut İstemcisi ile biçimlendirin...
Masaüstü kullanıyor ve M.2 SSD'de kullanıyorsanız, M.2 yuvası bazı anakartlarda SATA girişini devre dışı bırakır. Böyle bir durum söz konusu ise Anakart'ın manueline bakın veya farklı port ile deneyin.
Sadece 1 SSD takılı. Diski elle kontrol ediyorum, içindeki disk dönüyor gibi hareket var. HDD bozuk olabilir mi acaba? Ne Bios'ta görünüyor, ne de aygıt yöneticisinde görünüyor HDD.

Sadece 1 SSD takılı. Diski elle kontrol ediyorum, içindeki disk dönüyor gibi hareket var. HDD bozuk olabilir mi acaba? Ne Bios'ta görünüyor, ne de aygıt yöneticisinde görünüyor HDD.
Win7'de çalışıyor dediniz... Sata kablonuz bozuk olabilir. Windows Disk Yöneticisi ve Komut İstemcisi diski görüyor mu? (Komut istemcisini yönetici açın, öncelikle ''diskpart'' yazın enterlayın, sonrasında ''list disk'' diyip, gelen disklere bakın. Görünüyor mu diye...

Geri
Yukarı