BIOS veya boot menude SSD gözükmüyor

Protegrus

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bilgisayarımı normal açıyorum kullanıyorum. Fakat ne boot menude ne de BIOS'ta SSD'im gözükmüyor. Format atacaktım ama göremiyorum. Ayrıca bilgisayarımı da vgm ayarını kapatarak açabildim. Ne yapmam gerek?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    103,9 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu video işinize yarayabilir belki.

Teşekkürler ders bitiminde videoyu deneyeceğim fakat buna ne sebep olmuş olabilir fikriniz var mı?

Format atacağın disk legacy olabilir (MBR)
BIOS'u F9 yaparak bir Default'a çevirip tekrar deneyebilirsin.

Daha öncesinde görünüyordu bilgisayarcıya götürdükten sonra bu yaşanmaya başladı. Bilgisayarcı SSD'in problemli deyip farklı SSD kakalamaya çalıştı ama istemedim çünkü programdan baktığımda sağlık ve performans %100 zaten bilgisayar 1 yıllık sıfırdı. Ayrıca defaulta çevirip denedim öncesinde.

Format atacağın disk legacy olabilir (MBR)
BIOS'u F9 yaparak bir Default'a çevirip tekrar deneyebilirsin.

Bir de ekstra olarak şunu söyleyeyim defaulta çevirdiğimde bilgisayar mavi ekran hatası veriyor Windows açılmıyor sürekli kendini yeniden başlatıyor ama BIOS'tan vgm ayarıydı galiba bunu disabled yaptığımda girebiliyorum.

Teşekkürler ders bitiminde videoyu deneyeceğim fakat buna ne sebep olmuş olabilir fikriniz var mı?

Daha öncesinde görünüyordu bilgisayarcıya götürdükten sonra bu yaşanmaya başladı. Bilgisayarcı SSD'in problemli deyip farklı SSD kakalamaya çalıştı ama istemedim çünkü programdan baktığımda sağlık ve performans %100 zaten bilgisayar 1 yıllık sıfırdı. Ayrıca defaulta çevirip denedim öncesinde.

Bilgisayarcıya neden götürmüştünüz?

Anakart arızası veya temassızlık olduğu için hard diski görmeme ihtimali geldi aklıma.

Bilgisayarcı anakartta bir sıkıntı yok dedi temassızlık konusunda da şöyle söyleyeyim 2 tane SSD yuvası var 1.yerede taktım 2.yerede taktım halen aynı sorun.

Bilgisayarcıya neden götürmüştünüz?

Bununla alakalı önceden paylaşım yapmıştım şöyle söyleyeyim yağmura yakalandım çantam ıslandı bilgisayarıma direkt sıvı teması olmadı ama buğulanmıştı ve kendi kendine fanları açılmıştı o saatten sonra bilgisayar ne açıldı ne kapandı bende içini açıp bataryayı çıkararak kapattım sonrasında kurumaya bırakıp direkt bilgisayarcıya götürdüm ama keşke götürmeseydim hiçbir sıkıntı yok sadece SSD'in çökmüş dedi formatlarsan geçer dedi ve beni kazıklayıp 1000TL aldı özet böyle.

Bilgisayarcı anakartta bir sıkıntı yok dedi temassızlık konusunda da şöyle söyleyeyim 2 tane SSD yuvası var 1.yerede taktım 2.yerede taktım halen aynı sorun.

Bununla alakalı önceden paylaşım yapmıştım şöyle söyleyeyim yağmura yakalandım çantam ıslandı bilgisayarıma direkt sıvı teması olmadı ama buğulanmıştı ve kendi kendine fanları açılmıştı o saatten sonra bilgisayar ne açıldı ne kapandı bende içini açıp bataryayı çıkararak kapattım sonrasında kurumaya bırakıp direkt bilgisayarcıya götürdüm ama keşke götürmeseydim hiçbir sıkıntı yok sadece SSD'in çökmüş dedi formatlarsan geçer dedi ve beni kazıklayıp 1000TL aldı özet böyle.

SSD gerçekten çökmüş olmasın hocam? 1000 lirayı formattan mı aldı bu arada anlamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı