BIOS ya da formatla silinmeyen virüs eski HDD'den bulaşabilir mi?

Goktugs1

Femtopat
Daha fazla  
Dün bilgisayarcıya format attırdim uğraşmak istemedim fakat bilgisayarcının çok kullanilmiş eski bir hard disk taktığını fark ettim.

Belli ki birçok bilgisayara takılmış. Sorum şu acaba bilgisayarlardan birinde BIOS virüsü vardir ya da formatla geçmeyen bir virüs ve bilgisayarcinin harddiskine geçmiştir ve simdi de ayni sekilde benim bilgisayarima geçmiş olabilir mi?😕

Son düzenleyen: Moderatör:
Diski hangi amaçla taktı? Veri almak için mi? Eğer zararlı diskte ise pasif durumda olacağından dolayı kendini yürütmemiştir. Ancak sistemde otomatik yürütme görevleri mevcutsa veya diskteki herhangi bir dosyayı yürüttüyse bulaşmış olabilir. Tespit etmek adına KVRT ve ESET Scanner taramaları yapın.

Diski hangi amaçla taktı? Veri almak için mi? Eğer zararlı diskte ise pasif durumda olacağından dolayı kendini yürütmemiştir. Ancak sistemde otomatik yürütme görevleri mevcutsa veya diskteki herhangi bir dosyayı yürüttüyse bulaşmış olabilir. Tespit etmek adına KVRT ve ESET Scanner taramaları yapın.
Veri verip bazı uygulamalar yükledi, kvrt ve esetin bulamama ihitmalleri var mı , teşekkür ederim .

Yeni konular

Geri
Yukarı