BIOS zamanı 15 saniyeden 38 saniyeye çıktı

mutlucano7

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, sistemi alalı yaklaşık 3 hafta oldu. Son BIOS zamanı genelde 15-16 saniye olarak gözüküyordu ama son 2 gündür ilk açılışta 38 saniye olarak gözüküyor. Yeniden başlatınca eski hızıyla açılıyor. Bilgisayara yeni bir şey yüklemedim hiçbir değişiklik yapmadım. Sebebi ne olabilir?

Acaba açılışta çalışmaya yüklü olan programlardan kaynaklı olabilir mi, eğer bilgisayarınızın hızından memnunsanız ortada bir sorun olduğunu sanmıyorum.

Hocam öncelikle klavyedeki adımları uygulayın.
Aynı anda CTRL+SHIFT+ESC karşınıza görev yöneticisi gelecek.
Ordan Başlangıç'a gidin işinize yaramayanları devre dışı bırakın.
Umarım yardımcı olabilimişimdir.

Hocam öncelikle klavyedeki adımları uygulayın.
Aynı anda CTRL+Shift+ESC karşınıza Görev Yöneticisi gelecek.
Oradan başlangıç'a gidin işinize yaramayanları devre dışı bırakın.
Umarım yardımcı olabilimişimdir.

Başlangıç uygulamaları kapalı hocam hepsi.

Acaba açılışta çalışmaya yüklü olan programlardan kaynaklı olabilir mi, eğer bilgisayarınızın hızından memnunsanız ortada bir sorun olduğunu sanmıyorum.

Hızdan memnunum bir problem yok sadece sürenin bu kadar yok yere artması canımı sıktı biraz.

Merhaba, sistemi alalı yaklaşık 3 hafta oldu. Son BIOS zamanı genelde 15-16 saniye olarak gözüküyordu ama son 2 gündür ilk açılışta 38 saniye olarak gözüküyor. Yeniden başlatınca eski hızıyla açılıyor. Bilgisayara yeni bir şey yüklemedim hiçbir değişiklik yapmadım. Sebebi ne olabilir?

BIOS üzerinden CSM mode devre dışı bırakıp sadece UEFI mod çalışmasına izin ver ve tekrar BIOS uzerinden hızlı başlat aktif edersen son BIOS zamanı düşecek.

Geri
Yukarı