Çözüldü BIOS zamanı 178 saniye

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TraicXL

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
James Donkey 240 GB SSD - 1 TB HDD
Ekran kartı
Vega
Anakart
B450M S2H
İşlemci
R3 3200G
Merhaba, bu sekilde anakart ekraninda kalıyor formatladim gene aynı cok yavaş bir şekilde acılıyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20231105_124427.jpg
    IMG_20231105_124427.jpg
    101,3 KB · Görüntüleme: 51
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    1,1 KB · Görüntüleme: 50
Çözüm
Anakarta dışarıdan bağlı olan her cihazı çıkarın; SATA, ön panel kabloları da dahil. Bir tane aygıt muhtemelen açılış süresini uzatıyor. BIOS sıfırlamayı da deneyin, BIOS güncellemesi varsa güncelleyin.
Hocam sağlık çok iyi durumda sorun neyde acaba 🤔 BIOS ayarları ile hiç oynamadınız hiçbir zaman değil mi hocam boot sekmesi dışında.

Yok hocam hatta default ayarı yapıp Fast boot açtım kapadım sadece ama değişmedi.

Anakarta dışarıdan bağlı olan her cihazı çıkarın; SATA, ön panel kabloları da dahil. Bir tane aygıt muhtemelen açılış süresini uzatıyor. BIOS sıfırlamayı da deneyin, BIOS güncellemesi varsa güncelleyin.

Hemen deneyim hocam.

Bu sefer böyle kalıyor hocam hala bekliyorum.

Sorun çözüldü, sorun HDD'denmiş bad sector olduğu için galiba teşekkür ederim hocam.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı