BIOS zamanı nasıl düşürülür?

İSOPRO

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Benim bilgisayarımda BIOS zamanı neden bu kadar yüksek? 7.2 saniye. Sizce bu BIOS zamanı nasıl düşürülür?
Bilgisayarımın donanımı:
  • SSD: Adata SU630
  • Anakart: Gigabyte Z370 HD3P
  • CPU: i5 9400F
  • RAM: XPG 3000MHz 2X 8 GB

7.2 saniye çok da yüksek değil.
Benim bilgisayarımda Fast Boot ve Secure Boot bu süreyi etkiliyor. Varsayılan olarak açıktı, kapattığımda süre arttı. Kapalıysa açmayı deneyin.

Boot sırasında diskinizi en üste koymak, açılışta firma logosu koymamak gibi şeyler deneyerek 0,1-0,2 saniye kazanabileceğiniizi düşünüyorum.
Kullanmadığınız kontrolcüleri de devre dışı bırakmayı deneyebilirsiniz.

7.2 saniye çok da yüksek değil.
Benim bilgisayarımda Fast Boot ve Secure Boot bu süreyi etkiliyor. Varsayılan olarak açıktı, kapattığımda süre arttı. Kapalıysa açmayı deneyin.

Boot sırasında diskinizi en üste koymak, açılışta firma logosu koymamak gibi şeyler deneyerek 0,1-0,2 saniye kazanabileceğiniizi düşünüyorum.
Kullanmadığınız kontrolcüleri de devre dışı bırakmayı deneyebilirsiniz.
Benim bilgisayarımda 3 saniye gibi bir süresi var. Az mı hakikaten?

Merhaba arkadaşlar. Benim bilgisayarımda BIOS zamanı neden bu kadar yüksek? 7.2 saniye. Sizce bu BIOS zamanı nasıl düşürülür?
Bilgisayarımın donanımı:
  • SSD: Adata SU630.
  • Anakart: Gigabyte Z370 HD3p.
  • CPU: i5 9400F.
  • RAM: XPG 3000MHz 2X 8 GB.

Bende BIOS 20saniyede geliyor Fast Boot açık.

BİOS menüsünü açmıştım sonra inceleyip kapattım ardından bilgisayar gerçekten yavaş açılmaya başladı BİOS zamanı 20 saniyeyi geçmişti sonra SSD 1 ay da 2 ay sonra yandı ve garantiye verdim yenisiyle değiştirdiler sonra SSD ye yeniden Windows 10 PRO kurdum şimdilik durum bu BİOS zamanı 7.2 saniye her açılışta aynı.

H87-PLUS & i5-4570 makinemde bios zamanı 3.0. Fastboot,secureboot açık ve paralel port gibi kullanmadığım her şey kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı