Çözüldü BIOS'a Display Port ile girilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

idriskeskin48

Centipat
Yer
Denizli
Daha fazla  
Meslek
Çalışan Eleman :D
Başlıkta belirttiğim gibi. HDMI ile bağladığım zaman BIOS ekranı geliyor, ayarlarımı yapabiliyorum fakat Display Port kablosu ile giremiyorum. Görüntü gelmiyor. Siyah ekranda kalıyor. BIOS ekranı haricinde hiçbir sorun yok, ekran geliyor, oyunlarımı oynayabiliyorum, başka hiçbir problem yok.

Asus TUF Gaming VG259QM 24.5" 1ms 280Hz Fast IPS Full HD Gaming (Oyuncu) Monitör - incehesap.com monitörüm bu.

Önceden 144 Hz monitörüm vardı böyle bir sorunum yoktu. BIOS'a falan girebiliyordum DP kablosu ile. Bu monitörü aldım, sadece HDMI bağlayarak girebiliyorum. Normal oyun oynarken falan hiç problem yok. Her şey stabil. Sadece BIOS ekranı gelmiyor. Bunun ayar falan mı var bir yerde?

Bu arada 2 farklı Display Port kablosu denedim, aynı şekilde görüntü gelmedi BIOS'tan. HDMI ile geliyor ama sürekli kablo ile uğraşmak istemiyorum.

Monitörü fabrika ayarlarına sıfırla. Daha sonra tekrar dene.
Monitörü fabrika ayarlarına sıfırladım. BIOS ayarlarını sıfırladım bütün updatelerrini yaptım zaten sürekli güncel tutuyorum.. Yinede düzelmedi HDMI ile sorunsuz giriyorum BIOS'a ama DP ile giremiyorum siyah ekranda kalıyor

Başlıkta belirttiğim gibi. HDMI ile bağladığım zaman BIOS ekranı geliyor, ayarlarımı yapabiliyorum fakat Display Port kablosu ile giremiyorum. Görüntü gelmiyor. Siyah ekranda kalıyor. BIOS ekranı haricinde hiçbir sorun yok, ekran geliyor, oyunlarımı oynayabiliyorum, başka hiçbir problem yok.

Asus TUF Gaming VG259QM 24.5" 1ms 280Hz Fast IPS Full HD Gaming (Oyuncu) Monitör - incehesap.com monitörüm bu.

Önceden 144 Hz monitörüm vardı böyle bir sorunum yoktu. BIOS'a falan girebiliyordum DP kablosu ile. Bu monitörü aldım, sadece HDMI bağlayarak girebiliyorum. Normal oyun oynarken falan hiç problem yok. Her şey stabil. Sadece BIOS ekranı gelmiyor. Bunun ayar falan mı var bir yerde?

Bu arada 2 farklı Display Port kablosu denedim, aynı şekilde görüntü gelmedi BIOS'tan. HDMI ile geliyor ama sürekli kablo ile uğraşmak istemiyorum.
Monitörü fabrika ayarlarına sıfırla. Daha sonra tekrar dene.
Dostum bende aynı sorunu yaşadım yaklaşık 2 ay önce gelen bir win10 update bu sorunu yaptı onunda çözümü biosa girmek için pc açıkken yeniden başlat diyeceksin aynı zamanda elin windows tuşuna basılı olursa menü geliyor önüne ordan biosa erişim dersen seni otomatik bios menune yolluyor

Monitörde problem olabilir. Kullandığın DP kablosunun markası ney?
Hdmı ile giriyor biosa DP kablosu kutudan çıkan dp kablosu
Bide kendimde vesa sertifikalı pague dp kablosu var monitör de problem olsa hiç görüntü gelmez normal Windows da sorunsuz kullanıyorum Oyun oynuyorum 280 Hz de sabahtan akşama kadar hiç problem olmuyor DP ile bios ekranı gelmiyor sadece tek sorun burda
Dostum bende aynı sorunu yaşadım yaklaşık 2 ay önce gelen bir win10 update bu sorunu yaptı onunda çözümü biosa girmek için pc açıkken yeniden başlat diyeceksin aynı zamanda elin windows tuşuna basılı olursa menü geliyor önüne ordan biosa erişim dersen seni otomatik bios menune yolluyor
Dediğinizi deneyecem şuan işteyim de. Sabah gidince deneyecem
Çok saçma ve sinir bozucu birşey ya sistemi sorunsuz kullanıyorum DP ile bios girmek için HDMI bağlamam gerekiyor.
3 farklı DP kablosu denedim olmadı birde sizin dediğinizi deneyecem
Sorun kablo ile monitör ile alakalı bi sorun değil sanırım nasıl çözülür bilmiyorum forumlarda daha detaylı gezince bu sorunu yaşayan çok kişi gördüm hiç biride tam çözüm bulamamış

HDMI ile giriyor biosa DP kablosu kutudan çıkan DP kablosu
Bir de kendimde vesa sertifikalı pague DP kablosu var monitör de problem olsa hiç görüntü gelmez normal Windows da sorunsuz kullanıyorum Oyun oynuyorum 280 Hz de sabahtan akşama kadar hiç problem olmuyor DP ile BIOS ekranı gelmiyor sadece tek sorun burada

Dediğinizi deneyeceğim şu an işteyim de. Sabah gidince deneyeceğim
Çok saçma ve sinir bozucu bir şey ya sistemi sorunsuz kullanıyorum DP ile BIOS girmek için HDMI bağlamam gerekiyor.
3 farklı DP kablosu denedim olmadı bir de sizin dediğinizi deneyeceğim
Sorun kablo ile monitör ile alakalı bir sorun değil sanırım nasıl çözülür bilmiyorum forumlarda daha detaylı gezince bu sorunu yaşayan çok kişi gördüm hiçbiride tam çözüm bulamamış

HDMI ile giriyor biosa DP kablosu kutudan çıkan DP kablosu
Bir de kendimde vesa sertifikalı pague DP kablosu var monitör de problem olsa hiç görüntü gelmez normal Windows da sorunsuz kullanıyorum Oyun oynuyorum 280 Hz de sabahtan akşama kadar hiç problem olmuyor DP ile BIOS ekranı gelmiyor sadece tek sorun burada

Dediğinizi deneyeceğim şu an işteyim de. Sabah gidince deneyeceğim
Çok saçma ve sinir bozucu bir şey ya sistemi sorunsuz kullanıyorum DP ile BIOS girmek için HDMI bağlamam gerekiyor.
3 farklı DP kablosu denedim olmadı bir de sizin dediğinizi deneyeceğim
Sorun kablo ile monitör ile alakalı bir sorun değil sanırım nasıl çözülür bilmiyorum forumlarda daha detaylı gezince bu sorunu yaşayan çok kişi gördüm hiçbiride tam çözüm bulamamış

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu şekilde linkini bırakayım ben bu şekilde girebiliyorum sorunsuz çalışıyor umarım sorun halledilir

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu şekilde linkini bırakayım ben bu şekilde girebiliyorum sorunsuz çalışıyor umarım sorun halledilir.

Yine olmadı DP kalbosu ile görüntü vermiyor BIOS ekranı. DP kablosu takılıyken sadece sistem açıldığı zaman monitör açılıyor. Anlamadım monitörde problem olduğunu düşünmeye başladım.
14 günlük iade hakkımı kullanıp iade edeceğim çözemezsem bu durumu.
Tilt oldum Power'e basıyorum sistem ekranı gelene kadar hiçbir şekilde anakart bilgisi veya şuna bas BIOS ekranına gir falan hiçbiri gelmiyor ekrana direk sistem açılıyor.
Sorunu çözdüm monitör ayarlarında 1.2 + HDR ayarını değiştirdim 1.1 yaptım ve monitör DP kablosunda BIOS ekranına görüntü verdi, konu kapanabilir.
Yine olmadı DP kalbosu ile görüntü vermiyor BIOS ekranı. DP kablosu takılıyken sadece sistem açıldığı zaman monitör açılıyor. Anlamadım monitörde problem olduğunu düşünmeye başladım.
14 günlük iade hakkımı kullanıp iade edeceğim çözemezsem bu durumu.
Tilt oldum Power'e basıyorum sistem ekranı gelene kadar hiçbir şekilde anakart bilgisi veya şuna bas BIOS ekranına gir falan hiçbiri gelmiyor ekrana direk sistem açılıyor.
Sorunu çözdüm monitör ayarlarında 1.2 + HDR ayarını değiştirdim 1.1 yaptım ve monitör DP kablosunda BIOS ekranına görüntü verdi, konu kapanabilir.
Sorun kısa vadede çözmüştüm 1.1 yaptım 280 hz kullanamadım başka sorunlar oldu Asus müşteri Hizmetlerini aradım. Bana Bios ayarlarına HDMİ ile girip UEFİ kısmını CSM yapmamı söylediler. Yaptıktan sonra DP kablosu ile bios ekranım geldi.
Böyle sorunu olanlar Biostan UEFİ ve CSM ayarlarını değiştirsinler

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı