BIOSA girememe ve format atamama sorunu

Daha fazla  
Meslek
Doktor
Masaüstü bilgisayarımı ilk kurduğumda eski laptop'umdan söktüğüm SSD'yi direkt bilgisayara takmıştım ve ilginç bir biçimde bilgisayar laptoptan kurulu olan Windows ile açılmıştı.

Şimdi bilgisayarımda sebebini çözemediğim bir biçimde kapanma sorunu var ve ben sıfırlamak ya da format atmak istiyorum.

Ama ben bu bilgisayarda bir türlü BIOS açamıyorum.

Anakartın BIOS açma tuşlarına bassam da gelişmiş yeniden başlatmadan "UEFI ile başlat" seçeneklerini seçsem de bilgisayarım normal şekilde açılıyor.

Kurtarma bölümünden bilgisayarı sıfırla seçeneğini seçtiğimde de hata oluştu yanıtı alıyorum.

Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstü bilgisayarımı ilk kurduğumda eski laptop'umdan söktüğüm SSD'yi direkt bilgisayara takmıştım ve ilginç bir biçimde bilgisayar laptoptan kurulu olan Windows ile açılmıştı.

Şimdi bilgisayarımda sebebini çözemediğim bir biçimde kapanma sorunu var ve ben sıfırlamak ya da format atmak istiyorum.

Ama ben bu bilgisayarda bir türlü BIOS açamıyorum.

Anakartın BIOS açma tuşlarına bassam da gelişmiş yeniden başlatmadan "UEFI ile başlat" seçeneklerini seçsem de bilgisayarım normal şekilde açılıyor.

Kurtarma bölümünden bilgisayarı sıfırla seçeneğini seçtiğimde de hata oluştu yanıtı alıyorum.

Ne yapmam lazım?

ISO dosyası ile format at flash belleke yazdır ISO'yu öle dene.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı