BIOS'a giremiyorum

Kastanbolu

Kilopat
Merhaba, ben bilgisayarda görüntü alamadığım zamanlarda bilgisayarcıya götürmüştüm. Akabinde eleman bana ekran kartı bozuk diyip aslında kartın bozuk olmadığı ortaya çıkıp 20 günümü yedi.
Bana ''ekran kartını silmişsin BIOS ayarlarından'' dedi. Ben de herhangi bir şeyi silmedim sadece BIOS'u default ayarları aldım sonrasında görüntü gelmemeye başladı dedim, her neyse sonrasında ekran kartı servisten gelince adamlar bunun bir şeyi yok dedi sonra kasaya takınca çalıştı.
Lakin direk açılırken F2, F7, DEL tuşları vb. o bölümleri göstermeden orda siyah ekran olup direk şifre girme bölümüne atlıyor.

DEL tuşuna basınca ekranın ışığı kapanıp açılıyor, kapanıp açılıyor, Windows'a geçmiyor.
Her neyse, bir de Windows'tan BIOS'a geçeyim dedim, sonrasında olanlar, Recep beyin Ali beyle gösterdiği videodaki gibi Windows simgesinden Shift basarak yeniden başlata tıkladım, Ordan UEFI seçip yeniden başlatıp BIOS'a girmesini bekledim. Lakin yine aynı problemle karşı karşıya kaldım, bu sorun karşısında ne yapacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı