BIOS'a girerken siyah ekran

The G.O.A.T

Kilopat
Makaleler
1
BIOS'a girerken siyah ekranda kalıyor. BIOS pilini çıkarıp 15 dakika bekledim sorun çözülmedi. Not: BIOS'un resetlendiğine eminim.
Kusura bakmayın hocam. @Yener K.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çift RAM varsa, tek olarak deneyin.

Hocam çift RAM var. Tek denerim yarın.
Monitör HDMI ile bağlı ise başka bir porttan bağlanmayı dener misiniz hocam?

Durumu izah etmeye çalışayım. Ekran kartında 4 giriş var. 3 tane DP bir tane HDMI. HDMI bağlanıyorum. Elimde ne DP kablosu var ne de monitörde DP girişi var. VGA dönüştürücü ile yarın denerim.
@Yener K. hocam direkt RAM'i çıkardığım zaman çalışır mı? Sıkıntı yaratır mı? Daha önce denemedim de.

Denemek lazım hocam. Her iki belleği de deneyin. Zararı olmaz.

Denemek lazım hocam. Her iki belleği de deneyin. Zararı olmaz.
Hocam diyelim RAM'lerden birisi bunu tetikliyor bundan sonra o RAM ile mi alakalı yoksa bu işlemden sonra BIOS hep siyah ekransız sorunsuz bir şekilde çalışır mı.

Zamanında bana da yardım etmiştiniz. Sorunum yeniden devam ediyor. İlk düzelmişti şimdi yeniden başladı.

Hocam, belleklerin uyumu ile alakalı. Bazen güzel çalışıyor, bazen de sıkıntı yapabiliyor. Tek olarak test yapabilirsiniz. En iyi yöntemdir. Memtest86 ile yapın. Biraz uzun sürebilir.

Hocam, belleklerin uyumu ile alakalı. Bazen güzel çalışıyor, bazen de sıkıntı yapabiliyor. Tek olarak test yapabilirsiniz. En iyi yöntemdir. Memtest86 ile yapın. Biraz uzun sürebilir.

Hocam horlatırıyorum ama dün akşam olandan sonra başlangıçta BIOSTAR ekranı geldi. Normalde orası siyah ekranda kalıyordu. BIOS'a girmeyi denemedim. Ama yüksek ihtimal girecek. Buraya yazıp sonucu söylerim.

Geri
Yukarı