BIOS'a Girilmiyor

Sistemi yeni ve kendiniz mi topladınız yoksa bir süredir kullanıyordunuz ve belli bir şeyi yaptıktan sonra mı görüntü alamamaya başladınız?

Sistemi yeni ve kendiniz mi topladınız yoksa bir süredir kullanıyordunuz ve belli bir şeyi yaptıktan sonra mı görüntü alamamaya başladınız?
Şöyle söyleyeyim, bilgisayarı 10 ay önce bi internet sitesinden toplu olarak aldım. Bilgisayarımdan çok mennunum gayet hızlı ve takılma asla yaşamadım. Tek sorun bir kaç kez video izlerken bilgisayar komple donuyordu yaklaşık 4-5 dakika ve mavi ekran verdi. Sorun çözümleme yaptı. Daha sonra bilgisayarıma format atmak istedim BIOS'a girmek istedim fakat bu sorunla karşılaştım.

Yazdıklarınızda sürekli biosa girmek istediğimde görüntü gelmiyor diye belirtmişsiniz, yani sistem normal olarak açılıyor mu?
Belleklerini belirtir misiniz?
TV için HDMI kablo kullandığınızı söylemişsiniz demek ki monitör için farklı bir kablo veya dönüştürücü kullanıyorsunuz, kablonun ve dönüştürücünün sağlam olduğundan, pinlerinde yamulma kırılma olmadığından emin olun.

Evet bilgisayarım çalışıyor sadece BIOS'ta bu sorunları yaşıyorum. Belleklerim 4x2 DDR4 3000 MHZ'dir. Belleklerde de sorun olduğunu düşünmüyorum tek tek söküp deneme yaptım ama çözüm olmadı. Monitörüm için normal VGA kablosu kullanıyorum. Monitörüm eski olduğundan HDMI girişi yok. Merak ettiğim bir şey var. Acaba BIOS'ta çözünürlülük gibi bi durum var mı ? Çünkü 1920x1080 desteklemiyor monitörüm.
Yazdıklarınızda sürekli biosa girmek istediğimde görüntü gelmiyor diye belirtmişsiniz, yani sistem normal olarak açılıyor mu?
Belleklerini belirtir misiniz?
TV için HDMI kablo kullandığınızı söylemişsiniz demek ki monitör için farklı bir kablo veya dönüştürücü kullanıyorsunuz, kablonun ve dönüştürücünün sağlam olduğundan, pinlerinde yamulma kırılma olmadığından emin olun.

Sisteminizin açılıyor olması fakat bios ekranında sinyal alamıyor olmanız kilitledi beni.
Açılışta F2, F10, F12 ile kesmeyi deneyin, delete ile denemişsiniz zaten.

Sisteminizin açılıyor olması fakat bios ekranında sinyal alamıyor olmanız kilitledi beni.
Açılışta F2, F10, F12 ile kesmeyi deneyin, delete ile denemişsiniz zaten.
İnanın hepsini denedim. Sistem geri yükleme yapacağım onda bile ekrandan görüntü alamıyorum.

Denedim diyorsunuz fakat emin olmak adına önce belleklerden bir tanesini 4 slot da tek tek deneyin, belleği her sökme işleminden önce kasaya gelen gücü kesip power düğmesine 5-6 tekrarla basarak statik elektiriği boşaltın. Her hangi bir değişiklik olmazsa bu sefer aynı işlemi diğer bellek ile deneyin.

Denedim diyorsunuz fakat emin olmak adına önce belleklerden bir tanesini 4 slot da tek tek deneyin, belleği her sökme işleminden önce kasaya gelen gücü kesip power düğmesine 5-6 tekrarla basarak statik elektiriği boşaltın. Her hangi bir değişiklik olmazsa bu sefer aynı işlemi diğer bellek ile deneyin.
Bu dediğiniz gibi yapmadım. Hemen deneyip dönüş yapacağım.
Dediklerinizi yaptım sorun devam etmekte. Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Maalesef bu sorunun çözülebileceğini düşünmemeye başladım artık
Şuan sorunumu çözmüş bulunmaktayım. Sorunum driver ile ilgiliymiş. Konu içerisinde bana yardımcı olan herkese teşekkürler. Konu kilitlenebilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı