BIOS'a gömülü key nereden bulunur?

Serhat Arıoğlu

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Geçenlerde yeni bir laptop aldım. Sanırım artık yeni laptoplarda windows cd yerine recovery oluyor ve oradan formatladığınız zaman ürün anahtarı otomatik olarak tanımlanıyor. Bu yeni aldığım bilgisayarın recovery bölümü zarar görmüş bu yüzden recovery kullanarak formatlayamıyorum. Ürünü servise göndersemde 1 aydan aşağı geri gelmez o kadar beklemek gibi bir niyetim yok. Şimdi cevabını öğrenmek istediğim soruları sıralıyorum.

- Windows ürün anahtarını nasıl bulabilirim ? BIOS'a gömülü olarak mı geliyor yeni nesil laptoplarda ? Eğer gömülü olarak geliyorsa orjinal 8.1 cd'si ile format attıktan sonra belli başlı programlar aracılığı ile öğrenebiliniyor bildiğim kadarı ile. Veya aldığım yeri ya da Toshiba müşteri hizmetleri vs. gibi yerleri arasam istediğimi alabilir miyim ?

- Dün orijinal olmayan bir Windows sürümü indirerek onarma yapmayı denedim fakat windows'un kilitli olduğunu söylüyor.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı