Windows 8 BIOS'a Gömülü Key İle Windows 10'a Geçmek

anticor

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Hatay
Daha fazla  
Meslek
UI/UX Designer
Merhaba.
Ben 2.el bir laptop aldım. Altında Windows 8 simgesi var. Yani windows 8 ile beraber gelmiş.
Aldığım kişi format atmış ama BIOS'a gömülü şifreyi falan bilmiyordu. Ben de bilmiyordum ama araştırınca öyle bir şey olduğunu öğrendim. Ama hangi windows 8 sürümü var bilmiyorum. BIOS'ta "WIN8 STD MLT" yazıyor.
Ben tekrar o windows 8 sürümünü veya uyarsa direk windows 8.1 yükleyip (Hangisi olduğunu bilmiyorum işte) windows 10 için "Yükseltme ile " anahtar elde edip temiz kurulumla windows 10 yükleyeceğim. Ne yapmalıyım?

İkinci bir seçenek elimde öğrenci e postası var bir de eski laptobumda windows 7 home basic keyi vardı. Bunlar için de ne yapabilirim? Evdeki diğer bilgisayara yüklemek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop modelinizi internetten aratırsanız hangi sürümle geldiğini görürsünüz. Ürün anahtarı bilmenize gerek yok. Ürün anahtarı BIOS'a gömülü olduğu için Windows 8.1 sürümünüzü temiz kurulum yapın (forumda kurulum rehberleri mevcut) daha sonra aktivasyon durumunuzu kontrol ettikten sonra yükseltme yoluyla Windows 10'a geçiş yapın. Zaten ürün anahtarınızı bilseniz bile Windows 10'da herhangi bir ürün anahtarınız olmayacak. Windows 8.1 Windows 8'den yükseltme yapmadan aktivasyon oluyordu. Sorun çıkarsa işinizi sağlama almak için Windows 8 kurulum yaparsınız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı