Çözüldü BIOS'da 16 GB görünen RAM sistemde 7.95 GB görünüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

deltaxc

Hectopat
Arkadaşlar yeni sistem topladım. Az önce kurulumunu yaptım. 16 GB Dual kit RAM'lerim var. Baktığımda ikisi de çalışıyor ama bilgisayarımdan baktığımda 7,95 RAM gözüküyor. Ne yapacağım?

Çözüm
İşlemci ve soğutucu montajını tekrar yapar mısın? İşlemci veya anakart üzerinde kırılmış, yamulmuş pin var mı diye kontrol eder misin? Ayrıca bilgisayarı kapat, fişten çek. Bellekleri çıkar ve uçlarını silgiyle hafifçe sil. BIOS pilini yerinden çıkar ve 5 dakika bekle. Sonrasında tak ve sistemi tekrar çalıştır.

İşlemciyi tekrar sökmek gözümü korkuttu ama diğerlerini yaptım sonuç değişmedi. Sanırım işlemciden kaynaklı fakat takarken sorunsuz takmıştım.
Eğer sorun işlemci de ise nasıl yapabiliriz.
@Recep Baltaş abicim gözünü seveyim yardım et.
Nasıl çözeceğiz bunu.

Tamamdır sorun çözüldü.

İşlemciyi söktüm ve pinlerin arasına plastik defter kapaklarından yararlanarak aralarına soktum ve yamuk olanı gördüm ve cımbız ile düzeltim şu an 16 GB RAM yazıyor görev yöneticisinde. Yardımlarınızdan ötürü hepinize teşekkür ederim.
RAM'ler uyumlu mu?
Veya cihaz 16 GB RAM destekliyor mu dene belki düzelir.

• CPU-Z SPD paylaşın. RAM'ler aynı mı?
  • Tek tek takınca sistem Boot ediyor mu?

BIOS'da kaç görünüyor baktınız mı? Slotlar takılı gözüküyor mu BIOS'ta CPU-Z ile SPD bölümünün ekran fotoğrafını atar mısınız?

Sadece ikisini birlikte taktığımda Boot ediyor.
SPD değerleri:
Screenshot

Keşke sisteminizi detaylı bir şekilde yazsaydınız.

AMD R5 2600.
A320M-H.
GTX 1660 Super.
OC500 SSD.

RAM'ler uyumlu mu?
Veya cihaz 16 GB RAM destekliyor mu dene belki düzelir.

Evet.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı