BIOS'dan RAM Mhz Artırmak Zarar Verir mi?

JKaan

Hectopat
Daha fazla  
Resimde belirtiğim Single RAM normalde 2400 Mhz. BIOS'dan bu değeri 2666 yaptım, görev yöneticisinde 2666 görünüyor bu OC sisteme, donanıma zarar verir mi ya da artılırsa sorun olur mu ?
NOT: Voltaj değerlerine dokunmadım.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ramın desteklediği mhz değerini aşmadığın sürece sıkıntı olacağını sanmıyorum. Bende 3000 mhz ram var 3200 de kullanabiliyorum daha yükseltince pc açılmıyor

3466 mhz ram kullaniyorum ve asus rog strix x470-f kullaniyorum. Rami kendi verdigi ikibin kusur frekansta kullanirsam sistem sanki daha bir rahatliyor. Ama rami 3466 mhz ye dayarsam . Sistem resmen kendini kasiyor gibi. + Pubg oynarken crash hatasi aliyorum. Birkac gun deneyip bakicam. Eger hic crash hatasi almazsam bilicemki ram frekansini yukseltmemek gerek.
3466 mhz ram kullaniyorum ve asus rog strix x470-f kullaniyorum. Rami kendi verdigi ikibin kusur frekansta kullanirsam sistem sanki daha bir rahatliyor. Ama rami 3466 mhz ye dayarsam . Sistem resmen kendini kasiyor gibi. + Pubg oynarken crash hatasi aliyorum. Birkac gun deneyip bakicam. Eger hic crash hatasi almazsam bilicemki ram frekansini yukseltmemek gerek.

Ryzen sistemlerde çoğunlukla 3200 MHz stabil çalışıyor. Daha üst MHz RAM sahipleri çareyi 3200 olmadı 3000/2933 MHz ile çalıştırmakta bulmuşlar. 2133 yerine önce 3200 dene düzelmezse bu sefer 2933 dönersin.
Benim anlamadigim. Madem anakart 3466 destekliyor. Ramlerimde destekliyor. Eee islemci zaten ne takarsan götürüyorda. Neden problemler cikiyor full frekansta anlamiyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı