BIOS'ta boot menüsünde kaldım

Mayur

Picopat
Daha fazla  
BIOS menüde kaldım. Ne yapmalıyım? Anakartım B450M-H

Dosya Ekleri

• IMG_20230731_103227.jpg
    IMG_20230731_103227.jpg
    76,9 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleyen: Moderatör:
USB ile atıyorum

BIOS'tan boot menüsüne ulaşabilirsin yani BIOS içinden de USB'den başlayacak şekilde yapılandırabilir ya da anlık USB'den başlatabilirsin çok seçenek var başlangıçta F8 ile çoğu anakartta boot menusu açılır sizinki farklı bir tuş olabilir bu BIOS'a girmeden istediğin sürücüden mesela USB'den sistemi başlatmak için

Evet hocam format atacağım bios da takıldım.F8 yapınca böyle bir menü açıldı ne yapmalıyım

Format atcağım fakat bios da takıldım
Q-Flash açmışsın boot menü değil ve F8 sallıyorum dedim. Anakart dan anakart a değişir dedim ki size, pc açılırken video çekin anlık tuş yazılarını çekip bakın öyle boot menüye girin.

BIOS'tan boot menüsüne ulaşabilirsin yani BIOS içinden de USB'den başlayacak şekilde yapılandırabilir ya da anlık USB'den başlatabilirsin çok seçenek var başlangıçta F8 ile çoğu anakartta boot menusu açılır sizinki farklı bir tuş olabilir bu BIOS'a girmeden istediğin sürücüden mesela USB'den sistemi başlatmak için
Hocam ben sadece format atmak istiyorum.F8 basınca böyle bir menü açılıyor burdan ne yapacağım.

Dosya Ekleri

• IMG_20230731_111501.jpg
    IMG_20230731_111501.jpg
    89,8 KB · Görüntüleme: 16
Hocam ben sadece format atmak istiyorum.F8 basınca böyle bir menü açılıyor burdan ne yapacağım.
Sanırım siz bios içindeyken f8 e basıyosunuz bu f8 tuşu sistem başlarken altta yazar del - f8 vs o anda f8 e basmakla boot menüsü açılır hatta üst üste basmanız daha sağlıklı olur (fakat butuş değişebilir anakarta göre) yani bios içindeyken f8 e basmak sizi doğru yere ulaştırmaz. sistem menüsüne bakın boot başlatma seçeneklerinin olduğu menü ile kesin karşılaşacaksınız zaten oradan usb yi seçin.

Q-Flash açmışsın boot menü değil ve F8 sallıyorum dedim. Anakart dan anakart a değişir dedim ki size, pc açılırken video çekin anlık tuş yazılarını çekip bakın öyle boot menüye girin.

Dostum videoyu attım ya sana hala niye yapmadın? İlk attığın ekrana gir ve oradan üstteki BIOS'a tıkla boot option yazıcak oradan flash belleğini seç sonra kaydet ve çık sonra da format atiyor zaten.
Çok teşekkürler dostum kaç gündür şu cevabı arıyordum

Geri
Yukarı