BIOS'ta değişiklik yaptıktan sonra PC açılmıyor

allien smurf

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, BIOS'ta yaptığım birkaç değişiklik dolayısıyla bilgisayar açılmamaya başladı. HDMI sinyal yok diyor. Virtualization Technology'yi açmaya çalışıyordum biraz kurcaladım fakat bir şeyleri değiştirip kaydedip çıktım. Nasıl yapabilirim yardımcı olabilecek var mı?

BIOS pilini çıkarıp tekrar takar mısın? Yüksek ihtimal ile ayarları kurcalarken yanlış bir şey yaptınız BIOS pilini çıkarıp takmanız BIOS ayarlarını sıfırlayacağından dolayı sorununuzu çözebilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar merhaba, BIOS'ta yaptığım birkaç değişiklik dolayısıyla bilgisayar açılmamaya başladı. HDMI sinyal yok diyor. Virtualization Technology'yi açmaya çalışıyordum biraz kurcaladım fakat bir şeyleri değiştirip kaydedip çıktım. Nasıl yapabilirim yardımcı olabilecek var mı?
CMOS Reset pinlerine düz tornavida ile dokun veya benim yaptığım gibi direkt parmak at. Yapamam diyorsan PC'yi tamamen elektrikten çıkar ve BIOS pilini sök 5 dakika kadar bekle.

Ne yaptınız? Çok diyoruz bilmediğiniz ayarlarla oynamayın diye. Eğer voltaj vs ilgili bir şey değiştirdi iseniz geçmiş olsun.

BIOS pilini söküp tekrar takın ve BIOS'u sıfırlayarak bilgisayarınızın açılmasını sağlayabilirsiniz.
Eğer yanlış bir şekilde OC yaptı ise sıfırlamak çözüm olmaz.

Bios pilini çıkardıktan bir iki saniye sonra geri tak sıfırlanır.

Yeni konular

Geri
Yukarı