BIOS'ta görünen HDD Windows içerisinde görünmüyor

harrower355

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, iyi forumlar. Yeni M.2 SSD (Samsung 980 500GB) ve RAM alarak bilgisayarımı yükseltmek istedim. İlk başta RAM'i taktım ,RAM'den yana bir sorun olmadı ve sorunsuz çalıştı. Daha sonrasında M.2 SSD taktım ona da BIOS'tan baktım, bilgisayar sorunsuz tanıdı.

Her şey normal giderken UEFI USB belleğim ile Windows'u kurmaya başladım. Windows'un kurulacağı diskler kısmına gelince sadece SSD gözüktü ve zaten var olan HDD gözükmedi. Ben de zaten BIOS'ta HDD gözüküyor diye pek aldırış etmedim ve M.2 SSD'ye bölümleri oluşturarak Windows'u kurdum. Windows kurulduktan sonra disk yönetimi aracılığıyla HDD'yi aktif ederim diye düşünüyordum fakat Windows'u M.2 SSD'ye sorunsuz kurduktan sonra disk yönetimine geldim ve HDD gözükmüyor. Windows'u kurduktan sonra BIOS'u tekrar kontrol ettim ve HDD gözüküyor. Ayrıyeten BIOS üzerinden HDD testi yaptım ve herhangi bir sorun çıkmadı, HDD çalışıyor ve sesini de duyabiliyorum. HDD'den yana bir sorun yok. Windows yüklenirken depolama alanına gelince VMD diye bir özellik varmış, bunu yeni öğrendim, VMD için gerekli sürücüyü USB'ye indirdim ve tekrar Windows yükleme ekranına geldim. Sürücüyü seçiyorum fakat okumuyor, sanki dosyanın içinde bir şey yokmuş gibi yapıyor. RAID/AHCI sürücülerini vs. de yükledim PC'ye fakat HDD hala depolama alanına gelince gözükmüyor. Bu konu ile alakalı yardıma ihtiyacım var, yardımcı olursanız çok sevinirim :)

Sistem özellikleri:
  • Intel i5 7400 3.0GHz
  • NVIDIA GTX 1050 Ti.
  • 2X 8 GB toplam 16 GB RAM.
  • Samsung 980 500GB M.2 SSD.
  • 1 TB WD Blue HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı