Çözüldü BIOS'ta işlemcim 117 °F gösteriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Toplam 8 tane fan var bir tanesi 2 tane HDD'yi soğutuyor 2 tanesi ekran kartımı soğutuyor.
3 Tanesi RAM'lerimi soğutuyor 1 tanesi de işlemcimin üzerinde :D + olarak işlemcinin fanıda var.

Ama 10 aydır unuttuğum işlemci macunu var ondan olabilir mi diye düşünüyorum her seferinde ertelemeye çalıştığımı fark ettim.

Kaliteli bir termal macun sürün. Sorun ortadan tamamen kalkar mı bilmem ama sıcaklık düşüşü olur.

Sisteminize 2HDD yerine 1 tane SSD almanızı tavsiye ederim.+

Kasanın içindeki hava sirkülasyonunu kontrol edin.
Benim işlemcinin, aynısı. Ben zamanında, o işlemci ile 92-100 derece ile oyun oynuyordum, termal macun alana kadar. Şuan 50-60 derece. Boşta, 44-45. Sıcaklık, ortalama. İşlemcinizde termal macun varsa ortalarına gelmiş. 1-2 yıl sonra 90'a ulaşır zaten o zamana kadar siz tekrar termal macun sürersiniz.

Fansız kullanıyorsunuz galiba işlemciyi. Boşta 78 derece nedir?

Toplam 8 tane fan var bir tanesi 2 tane HDD'yi soğutuyor 2 tanesi ekran kartımı soğutuyor
3 Tanesi RAM'lerimi soğutuyor 1 tanesi de işlemcimin üzerinde :D + olarak işlemcinin fanıda var.

Ama 10 aydır unuttuğum işlemci macunu var ondan olabilir mi diye düşünüyorum her seferinde ertelemeye çalıştığımı fark ettim.

Toplam 8 tane fan var bir tanesi 2 tane HDD'yi soğutuyor 2 tanesi ekran kartımı soğutuyor.

Kaliteli bir termal macun sürün. Sorun ortadan tamamen kalkar mı bilmem ama sıcaklık düşüşü olur.

Çözüm

Kasa gayret hava alabilir güzel bir bölgede.

20201011_141339.jpg

İyi bakarsanız içerdeki diğer fanları'da görürsünüz.

Ayrıca benim param yok sinir hastalığım nedeniyle çalışamıyorum.
Yoksa derhal DDR3 kasaya geçiş yapacaktım.

Kasa gayret hava alabilir güzel bir bölgede.

Eki Görüntüle 702225
İyi bakarsanız içerdeki diğer fanları'da görürsünüz.

Ayrıca benim param yok sinir hastalığım nedeniyle çalışamıyorum.
Yoksa derhal DDR3 kasaya geçiş yapacaktım.

Hocam Allah aşkına bu nasıl bir kasa? Hiç temizlemiyor musunuz? Kablolar dağınık Fanlar düzensiz görünüyor.

İşlemcim dışında her şey düşük ısıda.
Anakartım 27 °C
Ekran kartım 45°C
HDD'ler depo 61 °C ana disk 71°C
RAM'ler 53 °C

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam RAM ısısını nasıl ölçüyorsunuz? Başka bir aygıt ile karıştırıyor olabilirsiniz. RAM sıcaklığını hiçbir yerde görmemiştim daha önce.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı