BIOS'ta klavye çalışmıyor

bwran

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayar açılırken BIOS'a atıyor ve yön tuşları dahil hiçbir şey çalışmıyor klavyede sorun yok BIOS donmamış saat ilerliyor ama böyle kaldı. Yardım edebilir misiniz?

BIOS ayarlarını sıfırlamak, BIOS pili çıkartılıp takılarak ya da bazı anakartların üstünde jumper bulunuyor, jumper ile de sıfırlanıyor. Anakart modelinizi söylerseniz yardımcı olabilirim, bi' kere daha bu şekilde deneyin olmazsa kartınızda jumper bulunuyorsa öyle deneriz. Gücü tamamen sisteminizden kesin, güç kaynağını kapatın ve BIOS pilini çıkarıp 30-35 saniye bekleyip tekrar takın, sorunun bu şekilde düzelmesi gerekiyor.

Turbox H61C anakart.

Bios ayarlarını sıfırlamak, bios pili çıkartılıp takılarak ya da bazı anakartların üstünde jumper bulunuyor, jumper ilede sıfırlanıyor. Anakart modelinizi söylerseniz yardımcı olabilirim, bi' kere daha bu şekilde deneyin olmazsa kartınızda jumper bulunuyorsa öyle deneriz. Gücü tamamen sisteminizden kesin, güç kaynağını kapatın ve bios pilini çıkarıp 30-35 saniye bekleyip tekrar takın, sorunun bu şekilde düzelmesi gerekiyor.
Hocam turbox h61c

Önceki cevabımda hatalı bilgi vermişim, yanlış yazmışım doğrusu.
Bios sıfırlama ile ilgili tüm bilgilere burdan erişebilirsiniz, olmazsa tekrar konuya yazın detaylı bakalım.

Önceki cevabımda hatalı bilgi vermişim, yanlış yazmışım doğrusu.
Bios sıfırlama ile ilgili tüm bilgilere burdan erişebilirsiniz, olmazsa tekrar konuya yazın detaylı bakalım.
Hocam bios pilini çıkarıp bir dakika bekledim taktım sıfırlandı süre felan sorunsuz ama hala çalışmıyor.

Farklı bi' klavye bulunuyorsa bir de onunla dener misiniz? Düzelmesi gerekiyor çünkü ve önceden böyle bi' sorun var mıydı?
Hocam farklı klavyeyle denedim az önce yine olmadı önceden yoktu mis gibi kullanabiliyodum bugun oyun oynarken dondu bilgisayar kapatim dedim bidaha açtım ve biosa attı direkt hdd den bip sesi geldi felan klavyede şimdi böyle oldu.

Hocam farklı klavyeyle denedim az önce yine olmadı önceden yoktu mis gibi kullanabiliyordum bugün oyun oynarken dondu bilgisayar kapatim dedim bir daha açtım ve BIOS'a attı direkt HDD'den bip sesi geldi falan klavyede şimdi böyle oldu.

Anladım, üzgünüm yardımcı olamayacağım, böyle bi' durumla karşılaşmadım ya da böyle bi' durumda ne yapılacağı hakkında çözümde edinmedim, fikir verebilirim. Tüm USB bağlantılarını kesin, HDD'ninde aynı şekilde bağlantılarını kesin, BIOS pilini çıkarıp tekrar klavyeyi takın, HDD'yi ve diğer USB portlarını bağlamayın bu şekilde deneyin. Sorunun neden kaynaklı olduğunu anlarız en azından.

Geri
Yukarı