Çözüldü BIOS'taki "CPU Power saving mode" nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

thegears

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar benim bir laptopum var ve BIOS'ta bir ayara gözüm çarptı. "CPU Power saving mode" acaba bu nedir ve kapatsam laptopum hızlanır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ne hızlanması ne yanması?

İşlemci zaten gerektiğinde tam performansta çalışır. O ayarı kapatırsan işlemci sürekli en yüksek frekansta durur ama sen yük bindirmediğin sürece ısınmaz.

Ayarı kapatmanıza gerek yok. Hele ki pil ömrü gereken durumlar olan bir laptopta hiç önermem. BIOS'taki bir ayarı kapatınca da sistem yanmıyor.
Power saving zaten güç tasarrufu modu, işlemci çok fazla güç tüketmeyeceği için performans daha düşük olacak ama daha az ısınacak açık olduğu takdirde; kapalı olursa daha fazla güç çekip daha fazla ısınabilir.

Isınması problem değil ama yanma riski var mı?

Yanma riski olmadan sistem kendisini mavi ekran ile kapatacaktır. Tabii bu genelde 96 veya 100 derece ikisinden birinde oluyor. Sonuç olarak bu sıcaklıklara dayandığında sistem kendisini kapatır.

Yanma riski olmadan sistem kendisini mavi ekran ile kapatacaktır. Tabii bu genelde 96 veya 100 derece ikisinden birinde oluyor. Sonuç olarak bu sıcaklıklara dayandığında sistem kendisini kapatır.

Ben çok yaşadım, mavi ekran vermeden direkt kapanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı