BIOS'tan Çıkamama Sorunu

İnci66

Decapat
Selam. Dün sorunsuz çalışan bilgisayarım bugün BIOS'tan çıkamıyor. Ne yapmam gerek?

IMG_20190422_150458.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. Dun sorunsuz calisan bilgisayarim bugun BIOS'tan cikamiyor. Ne yapmam gerek?

Eki Görüntüle 387716
BIOS ayarlarını Default yapmayı denedinmi?

Büyük ihtimal bir hatadan dolayı BIOS a yönlendiriyor seni SSD, HDD baglantılarını kontrol edin. Olmadı BIOS plini çıkarıp 5, 10 sn bekledikten donra tekrar deneyin. Klavye, maus çıkarıp deneyin. Beki klavye, maus girişlerinde bir sorun vardır.

BIOS güncelmi?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'dan çıkamıyor diye bir saçma terim olamaz. Doğru düzgün sorununu anlatın anlatamıyorsan videolu gösterin.
Sistem bilgileri ne onlar bile belli değil.
BIOS menüsünde kilitli kalmış işte bilgisayarı. Daha sorununu nasıl belli etsin. Bu arada sistem özelliklerini ve BIOS un güncel olup olmadığını belirtmen gerekiyor.

BIOS ayarlarını Defauld yapmayı denedinmi?

Büyük ihtimal bir hatadan dolayı BIOS a yönlendiriyor seni SSD, HDD baglantılarını kontrol edin. Olmadı BIOS plini çıkarıp 5, 10 sn bekledikten donra tekrar deneyin. Klavye, maus çıkarıp deneyin. Beki klavye, maus girişlerinde bir sorun vardır.

BIOS güncelmi?

BIOS güncelmi?

Merhaba. Biosu manuel olarak hic guncellemedim.Oto guncelleme var mi bilmiyorum. Pil disinda dediklerinizi yaptim ama pili cikaramiyorum. Sanirim pili cikarinca duzeliyormus.
Ben bzi kablolarla ugrastim. Yanlis yerlere mi taktim acaba ? Kasanizin icininnresmini atabilir misiniz ? Ya da ben video atsam anlar misiniz ?
BIOS menüsünde kilitli kalmış işte bilgisayarı. Daha sorununu nasıl belli etsin. Bu arada sistem özelliklerini ve BIOS un güncel olup olmadığını belirtmen gerekiyor.
Merhaba. Sistem ozelliklerinden hangilerini ogrenmeniz gerek ? Bu arada kablolarla ugrastim biraz. Yanlis yere takmis olabilirim. Yardimci olur musubuz ?
Su siyah kablolari nereye takmam gerek ? Ve diger coklu olani...
IMG_20190422_202533.jpg
IMG_20190422_202717.jpg

Dosya Ekleri

• IMG_20190422_170853.jpg
    IMG_20190422_170853.jpg
    1,5 MB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:
Merhaba. Biosu manuel olarak hic guncellemedim.Oto guncelleme var mi bilmiyorum. Pil disinda dediklerinizi yaptim ama pili cikaramiyorum. Sanirim pili cikarinca duzeliyormus.
Ben bzi kablolarla ugrastim. Yanlis yerlere mi taktim acaba ? Kasanizin icininnresmini atabilir misiniz ? Ya da ben video atsam anlar misiniz ?

Merhaba. Sistem ozelliklerinden hangilerini ogrenmeniz gerek ? Bu arada kablolarla ugrastim biraz. Yanlis yere takmis olabilirim. Yardimci olur musubuz ?
Su siyah kablolari nereye takmam gerek ? Ve diger coklu olani...Eki Görüntüle 387833Eki Görüntüle 387831
Elindeki kablo HDD guc kablosu HDD e takacaksin. Ayrica BIOS u guncellemen gerekli. BIOS versiyon cok eskiyse oda yapar. Anlamiyorsan bir tamirciye felan gotur kardesim. Seni cok ugrastirir yoksa.

Fotoğraftaki bir HDD güç kablosu. HDD'ye veya varsa SATA SSD'ye takmanız gerekli. Zaten pinlerin yönüne bakarak doğru tarafı görebilirsiniz.
Eğer bu kabloyu takmadan boot etmeye çalıştıysanız sistem hata verip BIOS'a atıyor olabilir. Kablolamayı tamamen yaptıktan sonra tekrar boot edin.

BIOS güncelmi?
Elindeki kablo HDD guc kablosu HDD e takacaksin. Ayrica BIOS u guncellemen gerekli. BIOS versiyon cok eskiyse oda yapar. Anlamiyorsan bir tamirciye felan gotur kardesim. Seni cok ugrastirir yoksa.
Fotoğraftaki bir HDD güç kablosu. HDD'ye veya varsa SATA SSD'ye takmanız gerekli. Zaten pinlerin yönüne bakarak doğru tarafı görebilirsiniz.
Eğer bu kabloyu takmadan boot etmeye çalıştıysanız sistem hata verip BIOS'a atıyor olabilir. Kablolamayı tamamen yaptıktan sonra tekrar boot edin.

Arkadaslar bazen direk bios yerine american megattends yazisinda duruyor orda da cmos settings wrong yaziyor. Ne yapmam gerek ? Ayrica surda anakarta bagli olan iki kablo bosya duruyordu. Biryerlere yerlestirdim. Arkadasim onlar cdromun falan. O yuzden bosta. Herseyi takmak zorunda degilsin dedi. O kabloyu ne yapayim ?. Cevaplariniz icin tesekkurler bu arada
IMG_20190422_202533.jpg

American megattendsten sadece biosa gecis yapabiliyorum.

Son düzenleme:
BIOS menüsünde kilitli kalmış işte bilgisayarı. Daha sorununu nasıl belli etsin. Bu arada sistem özelliklerini ve BIOS'un güncel olup olmadığını belirtmen gerekiyor.
BIOS menüsünde kilitli kalmış diye de bir terim yok. Kilit şifre ile olur ortada bir şifre yok. Doğru düzgün açıklaması gerekiyordu.
Ne yapmam gerek ?
Sorulara cevap vermen.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı