BIOS'tan ekran kartını aktif etme

Ali52521

Hectopat
Arkadaşlar harici ekran kartını kullanmak için BIOS'tan ayar yapmam gerekliymiş ama nasıl yapacağım tam emin değilim. Yardimci olursanız sevinirim.

Ekran karti bozuk olabilir. Ya da güç kaynağı.
Anakart ekran kartı slotu bozulma ihtimali de var.
Eğer BIOS ayarlarında özel bir ayarınız yok ise fabrika ayarlarına getirin ekran kartı otomatik seçilmesi lazım.

• GA-MA78GM-UD2H Anakart
  • 5GB DDR2 RAM
  • AMD X2 5600+ 2900MHZ işlemci
  • 250GB HDD
  • 1 tane ek fan
  • GTS 250 Ekran kartı.
  • 390W Cooler Master Psu
Nasıl olmuyor yav. BIOS'u sıfırla, bilgisayarı kapat ve görüntü kablosunu harici ekran kartına takıp dene.

Sistemini yaz.
Ekran karti bozuk olabilir. Ya da güç kaynağı.
Anakart ekran kartı slotu bozulma ihtimali de var.
Eğer BIOS ayarlarında özel bir ayarınız yok ise fabrika ayarlarına getirin ekran kartı otomatik seçilmesi lazım.
IMG_20190720_124651.jpg
bu şekilde ayarlar var sadece

Size Ekran Kartı için biostan ayar yapmanızı söyleyen kişi kim peki hocam ? PSU dan ekran kartına gelen güçtür görüntüyü zaten 6 pin giriş vermez görüntüyü görüntü kabloları verir ekran kartına güç gittiğinden eminseniz başka bir görüntü girişiyle deneyin.Monitör ve ekran kartı özelliklerinden ve kullandığınız görüntü girişiyle ilgili bir bilgi vermemişsiniz bunları söylemeden net birşey demek doğru olmaz.

Size Ekran Kartı için biostan ayar yapmanızı söyleyen kişi kim peki hocam ? PSU dan ekran kartına gelen güçtür görüntüyü zaten 6 pin giriş vermez görüntüyü görüntü kabloları verir ekran kartına güç gittiğinden eminseniz başka bir görüntü girişiyle deneyin.Monitör ve ekran kartı özelliklerinden ve kullandığınız görüntü girişiyle ilgili bir bilgi vermemişsiniz bunları söylemeden net birşey demek doğru olmaz.
Şu şekilde anlatayım,onboard vga ya bağlıyorum vga kablosunu (kart anakartta takılı ve fan çalışıyor 6 pin giriş takılı değil)hersey normalce çalışıyor.Vga kablosunu ekran kartına takıyorum ve 6 pin girişi de ekran kartına takıyorum sinyal yok yazısı kalıyor ve fanların dönüş gücünde bariz düşüşler yaşanıyor.Ondan yetersiz kalıyor dedim.
Yardımlarınızı bekliyorum
Hdmi ve VGA ikisinide denedim ekran kartında ikiside işe yaramadı

Geri
Yukarı