Çözüldü BIOS'tan otomatik OC yapmak zararlı mıdır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Measterpo

Centipat
Makaleler
2
Arkadaşlar selam, BIOS ayarlarımda AMD Turbo Core Technology ve OC Genie Lite başlıklı iki seçenek vardı ikisini de aktif ettim.
Normalde 3.3GHz olan bilgisayarım 3.6 GHz oldu. Bu zararlı mıdır? Overclock yapmayı bilmiyorum, BIOS ayarlarına bakarken gördüm herhangi bir voltaj ayarıyla oynamadım sanırsam. Zararlıysa bilgilendirirseniz sevinirim.

Yaklaşık 30 dakika Fortnite oynadım, 45-57 arası sıcaklık değerleri aldım. Oyunu oynarken Discord açıktı. Sıcaklık testi oyun ile yapılır mı bir bilgim yok yapabileceğim daha iyi bir şey varsa söylerseniz yapabilirim.

Oyun oynamaktansa AIDA64 gibi bir programla stres testine sokabilirdin. Oyun oynayarak baktığında oyunun ayarları vesaire işlemcinin yorulmasını etkiliyor. Senin maksimum yükte ne kadar ısındığı sonucuna ulaşman daha faydalı olur ama yine de sen bilirsin.

Oyun oynamaktansa AIDA64 gibi bir programla stres testine sokabilirdin. Oyun oynayarak baktığında oyunun ayarları vesaire işlemcinin yorulmasını etkiliyor. Senin maksimum yükte ne kadar ısındığı sonucuna ulaşman daha faydalı olur ama yine de sen bilirsin.
Doğru mu yaptım bilemiyorum Ekran Kartını seçmem gerekiyorsa söylerseniz bir daha yapabilirim. Veya yapmam gereken ayarlar varsa onları da söylerseniz yapabilirim test için.
Screenshot_2.png
Screenshot_3.png

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı