BIOS'tan RAM frekansı 2133 MHz'den 3000 MHz'e yükseltilince ekran gelmiyor

Emo333

Hectopat
Gigabyte B450M S2H V2 anakart.
RAM'ler normalde 2X 8 GB 3000MHz.
Ama sistemde 2133 MHz çalışıyordu, bende BIOS'tan 3000MHz'e çektim. Şimdi ekran gelmiyor. BIOS pilini çıkardım taktım olmadı, tekrar çıkardım, 2 dakika bekledim taktım yine düzelmedi, ne yapabilirim ki bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Jumper ile BIOS resetlemeyi deneyin. RAM'lerin tam modeli nedir, kit bellek mi?

D.o.c.p profile kullanın olur.

Dostum geçenlerde ben de sistem temizliği sonrası yaşadım. Daha önce de yaşamıştım. RAM'lerin slotunu değiştir. Bir de öyle dene.

Bilgisiyardaki tüm kabloları ve bios pilini çıkartın ve 10 dk bekleyin ondan sonra tekrar deneyin içinde kinetik enerji olabilir.

Yine olmazsa yanmış olabilir belki ama ramler 3000 mhz destekliyorsa böyle bir şey olmaması lazım belkide başka bir sorun vardır.

bu şekilde olmazsa ramlerden birini çıkartın ve farklı slotlarda öyle deneyin.

Hocam, Patriot Viper Steel DDR4 3000MHz.

PC açılmıyor ki nasıl yapacağım onu? Manuel mi?
CMOS Clear yapın, PC açılınca D.O.C.P ile overclock yapabilirsiniz ramlere.

Yeni nesil BIOS'larda pil çıkarmak tarih saat sıfırlamaktan başka herhangi bir işe yaramıyor. Jumper ile resetleme en verimli sonucu veriyor.

Şu an BIOS pilini bekletiyorum bir 10dk dır olmazsa dediğini deneyeceğim.

Yeni nesil BIOS'larda pil çıkarmak tarih saat sıfırlamaktan başka herhangi bir işe yaramıyor. Jumper ile resetleme en verimli sonucu veriyor.

Jumper için detay verebilir misiniz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…