Çözüldü BIOS'tan RAM MHz ayarladıktan sonra görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yusufalipng

Attopat
Daha fazla  
Arkadaşlar her şey normaldi. Windows'u kurup sürücüleri kurdum. Ta ki BIOS'a girip RAM'leri 2666'dan 3200'e çekinceye kadar. Anakart modelim BIOSTAR H510mhp. RAM'ler 3200MHz, anakart da destekliyor. Restartladım ve ekran gelmiyor şu anda, Power tuşuna bastığım an TV siyah oluyor 1 saniyeliğine sonra gidiyor. Neden böyle oldu? Monitörüm yok TV'ye bağlamıştım monitör gelene kadar. Ve şu an kasa çalışıyor ama hiçbir görüntü TV'ye gelmiyor. HDMI'dan olabilir mi çünkü GPU'ya bağlı kabloya elimi sürünce ekran siyah olup gidiyor. Ama az önce ekran vardı, RAM'leri yukarı çektiğim için görüntü gelmiyor şu anda sanırım. BIOS'a girip düzeltemiyorum bile. Yardımcı olur musunuz? Monitöre bağlasam belki görüntü alırım ama şu an elimde yok bugün veya pazartesi gelecek. Televizyonum da öyle orta falan da değil 10 yıl öncenin Philips TV'si. TV'den kaynaklı olabilir mi? Ne yapmalıyım sabahın 6'sı sinirlerim bozuldu vallahi.

Çözüm
Çözdüm hocam sorunu. Kasa 1 saat kapalı kaldı hâlâ aynı mı diye bakmak isterken düzeldiğini gördüm. 1 yıllık kasa daha da sorun çıkarırsa garantiye gönderirim uğraşmak istemiyorum parça falan çıkarıp. Zaten yanına ikinci bir sistem alacağım, fiyatlar fazla yükselmeden. Teşekkür ederim yardımlarınız için.
Sisteminiz nedir? İlk olarak BIOS'u resetleyip deneyin. Fişten çekin ve BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin.

Çözdüm hocam sorunu. Kasa 1 saat kapalı kaldı hâlâ aynı mı diye bakmak isterken düzeldiğini gördüm. 1 yıllık kasa daha da sorun çıkarırsa garantiye gönderirim uğraşmak istemiyorum parça falan çıkarıp. Zaten yanına ikinci bir sistem alacağım, fiyatlar fazla yükselmeden. Teşekkür ederim yardımlarınız için.

Çözüm

Geri
Yukarı