Çözüldü BIOS'tan Secure Boot açılınca sistem sürekli BIOS'a giriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emiko7

Hectopat
Makaleler
1
Windows 11 kurmak için her şeyim tamam, tek eksiğim Secure Boot aktif etmek. Onu aktif edince launch CSM kapanıyor, launch CSM kapanınca sistem kendini sürekli BIOS'ta açıyor. Ne yaptıysam bunu çözemedim. Diskleri GPT yapmak istiyorum fakat Secure Boot aktif edilmediği için GPT'ye çeviremiyorum. Ek olarak sistem eski BIOS ve ben bunu UEFI yapmak istedim fakat diskler GPT olmadığı için UEFI'de yapamadım. Bildiğiniz bunların hepsi birbirine bağlı ve biri çözülse hepsi çözülecek fakat hiçbirini çözemiyorum :(. Yardımlarınızı bekliyorum.

CSM varsa sistem eski BIOS değildir, UEFI BIOS'dur. CSM kapanınca Legacy olarak kurulmuş işletim sistemini bootlayamaz (MBR-BIOS). Windows'u tekrardan GPT-UEFI olarak kurmanız gerekebilir.

CSM varsa sistem eski BIOS değildir, UEFI BIOS'dur. CSM kapanınca legacy olarak kurulmuş işletim sistemini bootlayamaz (MBR-BIOS). Windows'u tekrardan GPT-UEFI olarak kurmanız gerekebilir.

Yani anladığım kadarıyla Rufus'tan bypass yaparken GPT-UEFI seçmem mi gerekiyor yoksa başka şekilde mi yapacağım?

Bu bypass yapmamak için:
1643710283988.png

Bu da GPT-UEFI ayarı:
1643710250955.png

Geri
Yukarı