Biostar A960D+ ve FX 6300 Sisteme R7 240 Takmak

muhammed özmen

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Masaüstü kategorisine açmıştım konuyu kusura bakmayın donanım başlığı farklıymış.

Başlıkta da bahsettiğim gibi bu üç donanım ile ilgili sıkıntılarım var. Yaklaşık 3.000 liraya patlayan bir dizüstü sorunu sonrası fazla bütçem kalmadığından hazır bir masaüstü aldım. İdare etti bayağı bir süre ancak şimdi ekran kartı yetersiz gelmeye başladı.

Özetle şöyle diyeyim, çok oyun oynayan biri değilim, bir tek WoW oynarım arada bir de hatır için League Of Legends. Size bilgisayar özelliklerimi yazayım sonra soruma geçeyim.

Anakartım : Biostar A960d+ --- Link :
favicons
A960D+ :: Anakart :: BIOSTAR

Ekran kartı : Linkte görüleceği üzere anakart dahili Ati Radeon Hd3000
Psu : 230
İşlemci : AMD FX(tm)-6300 Six-Core
Ram : 8 gb

Gelelim soruma. Bu sistem üzerine R7 240 2GB 128 bit ekran kartı almak istiyorum. Biraz araştırma yaptım ki donanım hakkında hiçbir bilgim yok, psu değişmem halinde sorun yaşamayacağım söylendi. Fikirlerinize ihtiyacım var ;

PSU değişirsem sistemin geri kalanı ile uyum sorunu yaşar mıyım?
Kaç w PSU almalıyım?
Bu fiyat civarı ( Kartın fiyatı 160 TL. ) daha iyi bir ekran kartı alma şansım olur mu?

Şimdiden hepinize çok teşekkür ederim.

Düzeltme : Kolaylık olsun diyerekten ekran kartı linkini de ekliyorum.

favicons
Sapphire Amd Radeon R7 240 Boost Lite 2GB 128Bit DDR3 Fiyatı

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı