BIOSTAR anakart alınır mı?

Gigabyte, ASUS ve MSI ile birdir. Ve hatta çoğu ürünü de MSI ve ASUS'tan iyidir. Türkiye'de gereksiz MSI ve ASUS fanboyluğu olduğundan dolayı diğer markalar MSI ve ASUS'un yanında hep fason markaymış imajı veriliyor. Bu dediğin marka ASRock veya Biostar olsaydı kabul ederdim ancak Gigabyte gayet iyi bir marka.
Gigabyte'ın ürettiği ekran kartlarını da gördüm açıkçası. Sizin yukarıda bahsettiğiniz sorunlar ayrı. MSI ve ASUS fanboyluğu olduğunu düşünmüyorum. Sarı sitede bile neden aynı ekran kartının Gigabyte modelleri daha ucuz? Ben Gigabyte'a BIOSTAR,ASRock gibi muamele yapmıyorum. Demek istediğim siz kabul edersiniz veya etmezsiniz Gigabyte bir MSI ya da ASUS etmez ne ekran kartında ne anakartta. Bir tane arkadaşımın deneyimine dayanarak değil bu söylediklerim. 2005 yılında aldığım bilgisayar da gigabyte idi ve sıkıntılıydı. Çevremde de sıkıntı yaşayanlar oldu. Çevremde en az 8 kişi MSI kullanıyor full artı full her şeyi MSI. Bir tane sorun yaşayan görmedim.

Gigabyte'ın ürettiği ekran kartlarını da gördüm açıkçası. Sizin yukarıda bahsettiğiniz sorunlar ayrı. MSI ve ASUS fanboyluğu olduğunu düşünmüyorum. Sarı sitede bile neden aynı ekran kartının Gigabyte modelleri daha ucuz?
Kendinle çelişiyorsun dostum. Yazdığın 3. cümlenin olumlusu 4. cümleye cevap niteliğinde.
Ben Gigabyte'a BIOSTAR, ASRock gibi muamele yapmıyorum. Demek istediğim siz kabul edersiniz veya etmezsiniz Gigabyte bir MSI ya da ASUS etmez ne ekran kartında ne anakartta.
Eder. Siz bu ASUS ve MSI'ı gözünüzde fazla büyütüyorsunuz, Gigabyte'ı da fazla küçültüyorsunuz. Detaylı ürün bazlı değerlendirmeye ineceksek burada MSI ve ASUS'un yığınla kirli çamaşırlarını önüne dökebilirim.
Bir tane arkadaşımın deneyimine dayanarak değil bu söylediklerim. 2005 yılında aldığım bilgisayar da Gigabyte idi ve sıkıntılıydı. Çevremde de sıkıntı yaşayanlar oldu. Çevremde en az 8 kişi MSI kullanıyor full artı full her şeyi MSI. Bir tane sorun yaşayan görmedim.
Teknoloji sizin çevrenizdeki insanlardan ibaret değil maalesef.

Kendinle çelişiyorsun dostum. Yazdığın 3. cümlenin olumlusu 4. cümleye cevap niteliğinde.

Eder. Siz bu ASUS ve MSI'ı gözünüzde fazla büyütüyorsunuz, Gigabyte'ı da fazla küçültüyorsunuz. Detaylı ürün bazlı değerlendirmeye ineceksek burada MSI ve ASUS'un yığınla kirli çamaşırlarını önüne dökebilirim.

Teknoloji sizin çevrenizdeki insanlardan ibaret değil maalesef.

Maalesef sizin düşündüklerinizden de ibaret değil. MSI'ın ve ASUS'un genel imajı Gigabyte'dan çok daha yüksektir dünya çapında. Gigabyte daha çok sıradan aşırı 'heavy Gaming' olayına girmeden bir şey üretiyor ve parasını hak ediyor ama iş 'üst düzey' olmaya gelince MSI ve ASUS'ı geçemez. Aşağıdaki teknoloji sitesinde de bir şeyler var okuyabilirsiniz.

1646813121214.jpeg

Maalesef sizin düşündüklerinizden de ibaret değil. MSI'ın ve ASUS'un genel imajı Gigabyte'dan çok daha yüksektir dünya çapında. Gigabyte daha çok sıradan aşırı 'heavy Gaming' olayına girmeden bir şey üretiyor ve parasını hak ediyor ama iş 'üst düzey' olmaya gelince MSI ve ASUS'ı geçemez. Aşağıdaki teknoloji sitesinde de bir şeyler var okuyabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1326536
Makale, genele vurularak anlatılmış. Genele vurularak anlatılan makalelerin hiçbirinin bilgilendiricilik özelliği yoktur. Ürün bazlı değerlendirme yapılmak yerine marka bazlı yapılan bütün incelemeler hiçtir.

Son düzenleme:
Gigabyte daha çok sıradan aşırı 'heavy Gaming' olayına girmeden bir şey üretiyor ve parasını hak ediyor ama iş 'üst düzey' olmaya gelince MSI ve ASUS'ı geçemez.
Hmm, böyle mi diyorsun? Peki 40 desibeli geçen ROG 66 serisi veya 110 derece VRAM gören Suprim X'e ne diyeceksin bakalım? Ya da 2070S Gaming X Trio'dan daha serin çalışan 2070S Windforce OC 3X 8G'ye? MSI'ın kasalarına ne demeli, ya da kalitesi yerin dibinde olan GT301'e?
Bu üç markanın hepsi aynı haltın laciverti, aralarında hiçbir fark yok. Belirli başlı bazı iyi ürünleri var, bir grup ürünleri var, kalan ürünleri ise çöp.
Dünya üzerine imajı daha iyidir diye bir tabir de tamamen yanlış, sadece Türkiye'de durum böyle. Çünkü her 10 kişinin 9'u ağır markacı, ezber öneriden başka bir şey bilmeyen kişiler.
Attığın site de ayrı komedi, daha yazım kurallarını beceremeyen siteyi kaynak göstermen trajikomik.

Son düzenleme:
Hmm, böyle mi diyorsun? Peki 40 desibeli geçen ROG 66 serisi veya 110 derece VRAM gören Suprim X'e ne diyeceksin bakalım? Ya da 2070S Gaming X Trio'dan daha serin çalışan 2070S Windforce OC 3X 8G'ye? MSI'ın kasalarına ne demeli, ya da kalitesi yerin dibinde olan GT301'e?
Bu üç markanın hepsi aynı haltın laciverti, aralarında hiçbir fark yok. Belirli başlı bazı iyi ürünleri var, bir grup ürünleri var, kalan ürünleri ise çöp.
Dünya üzerine imajı daha iyidir diye bir tabir de tamamen yanlış, sadece Türkiye'de durum böyle. Çünkü her 10 kişinin 9'u ağır markacı, ezber öneriden başka bir şey bilmeyen kişiler.
Attığın site de ayrı komedi, daha yazım kurallarını beceremeyen siteyi kaynak göstermen trajikomik.
3-5 modeli örnek gösterip marka kötülemek de sizin için güzel bir fikir sanırım. Google'da İngilizce forumlarda veya makalelerde araştırırsanız görürsünüz sadece Türkiye'de MSI ve ASUS seviciliği olmadığını. Seviliyor çünkü bir nedeni var. Sonra olarak, neyse siz bildiğiniz yapın ben de bildiğimi yapmaya devam edeceğim.

3-5 modeli örnek gösterip marka kötülemek de sizin için güzel bir fikir sanırım. Google'da İngilizce forumlarda veya makalelerde araştırırsanız görürsünüz sadece Türkiye'de MSI ve ASUS seviciliği olmadığını. Seviliyor çünkü bir nedeni var. Sonra olarak, neyse siz bildiğiniz yapın ben de bildiğimi yapmaya devam edeceğim.
Benim amacımın markaları kötülemek olduğunu sanacak kadar sığ düşünüyorsun, sadece komik. O markaların hepsinden bileşenler kullandım, hala da beğenerek kullanıyorum. Ama bu bileşenler markalarından dolayı iyi değiller, iyi yapıldıkları için iyiler.
Sen bildiğini kendi halinde yapıp ne halin varsa görebilirsin, ama toplum yararı için öneri yapıp insanların kafasını boş yere bulandırma. Eğer bulandırırsan da biz yine senin gibilerle uğraşmak ve senin gibilere gereken cevabı vermek için burada olacağız.

Geri
Yukarı