Çözüldü BIOSTAR B450MH RAM frekansını yükselttikten sonra görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Anakart üzerinde bulunan BIOS pilini çıkarıp 5 dakika kadar bekledikten sonra tekrar geri takıp sistemi başlatmayı deneyin. Bu yöntem BIOS ayarlarınızın sıfırlanmasını ve varsayılana dönmesini sağlayacaktır.

Sizin anakartınızda tam olarak burada yer alıyor :
Screenshot_57.png
Anakart üzerinde bulunan BIOS pilini çıkarıp 5 dakika kadar bekledikten sonra tekrar geri takıp sistemi başlatmayı deneyin. Bu yöntem BIOS ayarlarınızın sıfırlanmasını ve varsayılana dönmesini sağlayacaktır.

Sizin anakartınızda tam olarak burada yer alıyor :
Screenshot_57.png

Çözüm
Hocam yapabilir miyim pcyi daha yeni toplattım hiç anlamam parçalardan :)

Önceki mesajımda bir görsel paylaştım ordan bakabilirsiniz. Bence yapabilirsiniz basit bir işlem ancak tercih yine sizin. Dilerseniz daha tecrübeli ve eli yatkın kişilerden destek alabilirsiniz.

Hocam yapabilir miyim pcyi daha yeni toplattım hiç anlamam parçalardan :)

BIOS pilinin hemen yanında, içeride metalik bir çektik olur ona düz ve sert bir parçayla bastır otomatik olarak pili yukarı atacaktır. Yuvadan al 2-3 dakika bekle sonra geri koy, ittir bu kadar.

bios-pili.png

BIOS pilinin hemen yanında, içeride metalik bir çektik olur ona düz ve sert bir parçayla bastır otomatik olarak pili yukarı atacaktır. Yuvadan al 2-3 dakika bekle sonra geri koy, ittir bu kadar.

Eki Görüntüle 1243118
Kasayı açtım da ben mi göremedim :/

Dosya Ekleri

• IMG_20211216_004755.jpg
    IMG_20211216_004755.jpg
    170 KB · Görüntüleme: 66

Geri
Yukarı