BIOSTAR B450MH ve Ryzen 7 2700X OC Yapılmadan Kullanılabilir Mi?

Bütçe
6000 (6200 civarı artabilir)

shinabutsad

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, yeni bir bilgisayar alacağım 1 hafta gibi bir süre içerisinde ve video edit vs ile uğraşıyorum ama oyunda oynuyorum bu yüzden gamegaraj.com üzerinden aquarius 5an isimli sisteme şu özelleştirmeleri yaptım.
Ryzen 7 2700X (önerecek arkadaşlar için önden söylemeliyim 3600 kullanmak istemiyorum 8C 16T ye ihtiyacım var)
BIOSTAR B450MH.
RTX 2060 INNO3D twinx2.
Normal SSD'yi kaldırip M.2 ekledim.
16 GB Crucial 3200MHz RAM.
550W güç kaynaği (degiştirilemiyor)
Bu şekilde veyahut İtopya'daki teknoking 2 sistemi olabilir ancak 3600 kullanmak istemiyorum hele 3500X hiç o yüzden onu atlayalım aslında bunu sormamin sebebi anakart VRM'lerinin çok ısinacağının söylenmesi OC yapılmadan günlük bir kullanımda oyun ve renderde sorun olur mu?

Hayır olmaz. OC bile yaparsınız anakartın müsahade ettiği kadar. Bunlara takılmayın, rahat olun.
Anakart bu, render, oyun yani kullanmak için üretiliyor. Yoksa süsden farkı olmazdı :).

Hayır olmaz. OC bile yaparsınız anakartın müsahade ettiği kadar. Bunlara takılmayın, rahat olun.
Anakart bu, render, oyun yani kullanmak için üretiliyor. Yoksa süsden farkı olmazdı :).
bu anakart ile 2700x kulkanırsanız yanabilir deniyordu ondan kafama takıldı 2700X 105w tdp ye sahip olduğu için ve bu anakart ise çiplak olduğu için

bu anakart ile 2700x kulkanırsanız yanabilir deniyordu ondan kafama takıldı 2700X 105w tdp ye sahip olduğu için ve bu anakart ise çiplak olduğu için
Yanmaz tabii ki. Ama biraz daha kalitesiz olduğu ortada diğer giriş seviyesi anakartlara göre.
OC yapabilirsiniz dedim ama önermiyorum, yine de yanmaz.

Keşke böyle bir sisteme gaming plus max ya da tomahawk max kullansan
bende onu isterdim ama şimdilik bütcemin yettigi kadar ileride alırım heralde x570 felan
Yanmaz tabii ki. Ama biraz daha kalitesiz olduğu ortada diğer giriş seviyesi anakartlara göre.
OC yapabilirsiniz dedim ama önermiyorum, yine de yanmaz.
kanka sistemi birkaç gün içinde alacağım Biostar B450mh ve 2700X kullanıcam sorun olmayacağına eminmisin gamegaraj birşey olursa sorumluluk almaz diye düşünüyorum ha birde benim sistem içon 550w 80+ psu yeterlimi

Son düzenleme:

Geri
Yukarı