BIOSTAR B560 MHP diğer bileşenleri iyi mi?

CemBngl

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
CMS jant ve makina sanayi
Anakartim başlıktaki gibi RTX 3050 i5 11400F 16 GB Single RAM 3200MHz.
512 GB NVMe SSD var. Sizce beni idare eder mi oyunlar için? Yoksa şunu yükselt dediğiniz bir şey var mı?

512 GB NVMe SSD var. Sizce beni idare eder mi oyunlar için? Yoksa şunu yükselt dediğiniz bir şey var mı?
Bilgisayarı alacak mısınız elinizdemi var? Alacaksanız ekran kartını değiştirin.

Mevcut bilgisayarı kullanıyorsanız öncelik olarak ekran kartını yükseltin. 0 veya 2. el RTX 3060 veya 0 olarak RTX 4060 olabilir. Bir de 1TB veya 2TB'de Sata SSD alın oyunlarınızı depolarsınız. Bütçeniz el verirseniz ramlerinizi çift kanal (2x16GB) 32GB 3600MHz yaparsanız. Bu şekilde güzel bir upgrade olmuş olur.

Mevcut bilgisayarı kullanıyorsanız öncelik olarak ekran kartını yükseltin. 0 veya 2. el RTX 3060 veya 0 olarak RTX 4060 olabilir. Bir de 1TB veya 2TB'de Sata SSD alın oyunlarınızı depolarsınız. Bütçeniz el verirseniz ramlerinizi çift kanal (2x16GB) 32GB 3600MHz yaparsanız. Bu şekilde güzel bir upgrade olmuş olur.
İlk işim ekran kartını satıp üstüne koyup 3060 almak olucak o zaman

Anakart besleyebilir mı acaba

*işlemci
Tabii ki besler. İntel Pentium kullanmıyorsunuz. i5 11400F kullanıyorsunuz gönül rahatlığıyla besler.

Bu arada anakartın top model olsa da düşük model olsa da fark etmiyor. Chipsetleri aynı olduğu sürece ekran kartı beslememe gibi durum söz konusu değil.Güç kaynağın kaç Watt onu öğrenebilir miyim? 500W üzeri ise rahat rahat sistem kaldırır. Sistemsel hiçbir sorunun yok güzel güncel orta segment sisteme sahipsin.

Son düzenleme:
Tabii ki besler. İntel Pentium kullanmıyorsunuz. i5 11400F kullanıyorsunuz gönül rahatlığıyla besler.

Bu arada anakartın top model olsa da düşük model olsa da fark etmiyor. Chipsetleri aynı olduğu sürece ekran kartı beslememe gibi durum söz konusu değil. Güç kaynağın kaç Watt onu öğrenebilir miyim? 500W üzeri ise rahat rahat sistem kaldırır.
Güç kaynağını bilmiyorum 🥲

Şu bilgisayardan var işte aynısı

Geri
Yukarı